Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kā atbrīvoties no „zemes baroniem”?

Kadastrs.lv

Svarīgākais no Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likuma 

Lasīt tālāk...

Valsts vēlas zināt jūsu adresi!

Pixabay.com

Kā tikt skaidrībā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likuma prasībām? Sniedzam pilnīgu pārskatu! 

Šogad aprit 20 gadi kopš Dzīvesvietas deklarēšanas likuma spēkā stāšanās. Lai gan likums ir jau tik ilgu laiku, Latvijā ir daudz cilvēku, kuri nekad nav deklarējuši savu dzīvesvietu un pat nezina, kā un kāpēc to darīt. Mēs likumu esam izpētījuši un izstāstīsim par svarīgākajām šī normatīvā akta prasībām.

Lasīt tālāk...

Izlems mūsu vietā?

123rf.com

Gaidāmie grozījumi: plānots mainīt dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanas kārtību

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā, kas skars gandrīz mūsu visu intereses. Vai tiešām tagad pēc tikai dažu mājas dzīvokļu īpašnieku lēmuma būs iespējams tērēt kopējos uzkrājumus, plānot vērienīgus remontdarbus un pat ņemt aizdevumus?

Lasīt tālāk...

Ūdens un rēķini

123rf.com

Visi noteikumi par ūdens skaitītāju lietošanu un nomaiņu dzīvokļos. Uzziniet, kas noteikts likumā!

Avīzes redakcijā regulāri saņemam dzīvokļu īpašnieku jautājumus par ūdens skaitītājiem un ar tiem saistītajām problēmām. Vai mājas pārvaldnieks drīkst patstāvīgi izlemt, kādas markas skaitītājus iedzīvotājiem uzstādīt? Vai dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības nenodot skaitītāju rādījumus, ja viņi pilsētu vai pat valsti pamet uz ilgu laiku? Ko darīt, ja ir nokavēts kārtējās ūdens skaitītāju pārbaudes termiņš? Tiksim skaidrībā!

Lasīt tālāk...

„Tā ir tīrā grāmatvedība!”

123rf.com

Kurām mājām no 2023. gada 1. janvāra samazināsies maksa par privātīpašniekam piederošās zemes lietošanu? Kas nepieciešams, lai sāktu īpašnieka zemes izpirkšanu? Viss par jauniem likumiem

 2023. gadā uz privātīpašniekam piederošās zemes esošo māju iedzīvotājus gaida vairākas būtiskas pārmaiņas. Daudzās adresēs samazināsies zemes lietošanas maksa, turklāt dzīvokļu īpašniekiem stāsies spēkā tiesības zem mājas esošo zemi iegādāties īpašumā.

Lasīt tālāk...

„Gribam zināt visu par savu māju!”

Freepik.com

No šī gada 1. marta māju pārvaldniekiem mājas lietas jākārto elektroniski, lai tām būtu ērti piekļūt ikvienam dzīvokļa īpašniekam. Kāpēc tā nenotiek?

Šopavasar dzīvojamo māju pārvaldīšanas nozarē notika neliela revolūcija. Sākot ar 1. martu, visiem māju pārvaldniekiem Latvijā ir jāpāriet uz māju lietu kārtošanu elektroniskā vidē. Teorētiski patlaban svarīgākajai informācijai par katru māju vajadzētu būt ērti pieejamai ikvienam dzīvokļa īpašniekam, kuram ir iespēja tai sekot līdzi internetā, bet realitāte ir sarežģītāka...

Lasīt tālāk...

„Kāpēc man jāmaksā divreiz vairāk nekā kaimiņiem?”

Freepik.com

Tiesa nostājās rīdzinieces pusē, pēc tam, kad konstatēja nevienlīdzību pārvaldnieka izrakstītajos rēķinos 

Kaut arī normatīvais regulējums pārvaldniekam uzliek par pienākumu visiem īpašniekiem aprēķināt precīzu un taisnīgu apmaksu par saņemtajiem pakalpojumiem, tomēr gadās izņēmumi. Piemēram, gluži nejauši parunājot ar kaimiņiem, dzīvokļa īpašnieks pārsteigts konstatē, ka par vienu un to pašu pakalpojumu maksā daudz vairāk nekā citi tajā pašā mājā dzīvojošie. Kā rīkoties, ja kļūst skaidrs, ka pārvaldnieks acīmredzami krāpjas, turklāt atsakās veikt pārrēķinu?

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!