Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Turpmāk – bez asenizatoriem!

Jūsu mājā nav centrālās kanalizācijas? Ir iespēja saņemt pašvaldības atbalstu tās pieslēgšanai

Tuvākajā laikā lielas klapatas būs tiem māju īpašniekiem, kuru kanalizācija nav pieslēgta centralizētajiem tīkliem. Rīgas dome ir pieņēmusi noteikumus Nr. 384 Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu, kuros noteikta prasība katru izsūknējamo bedri vai aku galvaspilsētas teritorijā sakārtot un ierakstīt speciālā reģistrā. Jaunās prasības bija jāizpilda jau līdz 2022. gada sākumam.

Lasīt tālāk...

Daudzbērnu ģimenes uzvara

123rf.com

Tiesa: katram cilvēkam jānodrošina iespēja nomazgāties vannā vai zem dušas vismaz divas reizes nedēļā, tas ir higiēnas minimums

Aptuveni 3000 ģimeņu Rīgā ir uzņemtas dzīvokļu rindā, gaidot no pilsētas pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā. Nereti pašvaldība šādām mājsaimniecībām piedāvā īrēt dzīvokļus ar daļējām ērtībām. Vai ģimene var pierādīt, ka tai pienākas labāks dzīvoklis? Daudzbērnu mātei no Rīgas tas izdevās.

Lasīt tālāk...

Valsts atbalsts ir mainīts

123rf.com

Kurš aizsargātais lietotājs saņems maksājuma samazinājumu, bet kurš par elektrību maksās pilnu cenu? 

Šā gada 1. februārī spēkā stājās vairāki grozījumi normatīvajā regulējumā, kas skar atbalsta saņēmēju loku norēķiniem par elektroenerģiju. Ar izmaiņām noteikts, ka turpmāk maksājuma samazinājums norēķiniem par elektroenerģiju tiks piemērots par katru bērnu ar invaliditāti. Veiktas arī izmaiņas, kas nosaka atbalsta nepiemērošanu gadījumā, kad aizsargātais lietotājs reģistrēts Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā kā parādnieks.

Lasīt tālāk...

Izmitināt bēgļus? Saņemiet kompensāciju!

Pexels.com

Saeima atbalstīja grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Ar izmaiņām plānots noteikt atbalstu mājsaimniecībām, kas brīvprātīgi uzņem no kara bēgošos Ukrainas civiliedzīvotājus.

Lasīt tālāk...

Vai man pienākas palīdzība?

Pixabay.com

Kā piemēro mājokļa pabalstu? Speciālisti stāsta par jauniem noteikumiem un atbild uz lasītāju jautājumiem 

Saeima veica grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, nosakot jaunus koeficientus mājokļa pabalsta aprēķināšanas formulā. Iedzīvotāji jautā, kā pretendēt uz pašvaldības palīdzību rēķinu apmaksā.

Lasīt tālāk...

Liftiem jāveic drošuma novērtējums

Eksperts: „Gadījumos, kad tiek konstatēti ļoti augstas pakāpes riski, lifta darbība tiek apturēta līdz risku novēršanai.”

2022. gada 1. aprīlī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.679 „Liftu un vertikālo cēlējplatformu drošības un tehniskās uzraudzības noteikumi”. Tie būtiski maina lietošanā esošo liftu uzraudzību.

Lasīt tālāk...

Mājokļa pabalsts kļuvis pieejams

123rf.com

Nāciet pēc naudas: ar Saeimas lēmumu vientuļam pensionāram vai invalīdam pēc dzīvokļa rēķina apmaksas jāpaliek pāri ne mazāk par 275,50 eiro

 2021. gada beidzamajās dienās Saeima pieņēma būtiskus grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā. Pateicoties šiem grozījumiem, Latvijas iedzīvotājiem ar nelieliem ienākumiem dzīvokļu pabalsts kļuvis daudz pieejamāks. Viņi no pašvaldības jau no janvāra varēs saņemt līdzekļus tik ļoti augošo dzīvokļu rēķinu apmaksai.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!