Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Vai tā nav ņirgāšanās?”

Freepik.com

Tautas balss: iespēja nekontrolēti deklarēties jebkurā adresē ir milzīga problēma, īpaši gados vecākiem dzīvokļu īpašniekiem

Pērn Rīgā vien konstatēti vairāk nekā 270 nelikumīgi dzīvesvietas deklarēšanas gadījumi. Pārkāpēji bez mazākā kauna deklarējušies neko par to nezinošu rīdzinieku dzīvokļos un mājās, sniedzot nepatiesas ziņas par savām attiecībām vai saistību ar īpašniekiem. Rezultātā apzinīgie īpašnieki saskārušies ar lielām neērtībām un zaudējuši naudu.

Lasīt tālāk...

Vai klusāk nevar?

Pexels.com

Galvaspilsētas iedzīvotāji aicina pieņemt Naktsmiera likumu

Ar regulāru trokšņošanu naktīs neapmierinātie galvaspilsētas iedzīvotāji, lai ierobežotu trokšņošanu laikā no plkst. 23.00 līdz 6.00, izveidojuši sabiedrisku iniciatīvu Naktsmieru Rīgai! un cīnās par Naktsmiera likuma pieņemšanu. Tautas līdzdalības portālā manabalss.lv jau sākta parakstu vākšana šīs idejas atbalstam. Par tiesībām gulēt klusumā parakstījušies aptuveni 4000 iedzīvotāju, vēl 6000 parakstu atlicis savākt, lai pēc tam tos iesniegtu likumdevējiem.

Lasīt tālāk...

„Lāstekas sasniedza 2-3 metru garumu!”

Kā tīrīt māju jumtus kārtējās ekstrēmās snigšanas gadījumā? Viss par situāciju Rīgā

Šī ziema Rīgā ir sniegiem bagāta – desmitiem māju iedzīvotāji ziņo par bīstamām lāstekām un tekošiem jumtiem. Pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmums atzīst, ka tam trūkst līdzekļu, lai notīrītu visus jumtus pilsētā, un problēmas risinājumu nāksies pagaidīt. Tikmēr dzīvokļu īpašnieki krāj naudu applūdušo telpu remontam....

Lasīt tālāk...

Negodīga rīcība, pārdodot dzīvokli

Pixabay.com

„Esmu iekļuvusi lielās nepatikšanās, palīdziet, lūdzu tikt skaidrībā,” raksta Mārīte. – Nopirku Rīgā dzīvokli, sastādot līgumu, kopā ar bijušo īpašnieku fiksējām faktiskos ūdens skaitītāja rādījumus. Kad pienāca laiks iesniegt skaitītāju rādījumus pārvaldniekam, godīgi tos norādīju un nosūtīju arī ar iepriekšējo īpašnieku noslēgto dzīvokļa pieņemšanas un nodošanas aktu, saskaņā ar kuru viņš ir atbildīgs par komunālo maksājumu apmaksu līdz dzīvokļa pārdošanas dienai. 

Lasīt tālāk...

Kurš maksās par jauno jumtu?

Unsplash.com

Pašvaldības dzīvokļu īrnieki uzskata, ka viņu vietā par remontu būtu jāmaksā pašvaldībai 

Daudzi Latvijas iedzīvotāji dzīvo neprivatizētos dzīvokļos, īrējot tos no pašvaldības. Vai šādu dzīvokļu īrniekiem būtu jāmaksā par apsaimniekotāja veiktajiem remontdarbiem un mājas stāvokļa uzlabošanu?

Lasīt tālāk...

„Kāpēc par zemi jāmaksā divreiz?”

Maps.google.com

„Mūsu kooperatīvā māja ar piecām kāpņu telpām atrodas Imantā. Pusotra kāpņu telpa atrodas uz īpašnieka zemes, bet pārējā māja – uz Rīgas pašvaldības zemes. Mana kāpņu telpa atrodas uz pašvaldības zemes, turklāt, 2016. gadā noslēdzu līgumu ar pašvaldību par šīs zemes nomu uz 99 gadiem. Sanāk, ka par zemes nomu maksāju divreiz, pašvaldībai un privātās zemes īpašniekam. Un tagad mūsu kooperatīva vadība veic aptauju par īpašnieka zemes iegādi. Vai kooperatīvs rīkojas pareizi, kad aicina arī manas kāpņu telpas iedzīvotājus piedalīties zemes izpirkšanā?” jautā Aleksandrs. 

Lasīt tālāk...

„Uz sienām parādījās melni plankumi!”

123rf.com

Sākoties apkures sezonai, daudzi rīdzinieki atkal sūdzas par pelējumu: kur gaidīt palīdzību un kā rīkoties, kamēr mājas apsaimniekotājs nav organizējis atbilstīgus remontdarbus? 

Rudenī daudzi dzīvokļu īpašnieki sūdzas par pelējuma parādīšanos. No kurienes problēma rodas, vai tā ir bīstama veselībai un vai taisnība, ka pelējumu, kad tas parādījies, vairs nevar iznicināt? Uzzināsim, kā tikt galā ar melnajiem plankumiem uz griestiem un sienām.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!