Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Līmēt tapetes atļauts bez saskaņošanas

Freepik.com

„Plānojam šovasar nedaudz atsvaidzināt dzīvokli. Vai ir nepieciešama remontdarbu saskaņošana ar pārvaldnieku, kaimiņiem vai pašvaldību?” jautā Reinis no Bolderājas.

Ja īpašnieks savā dzīvoklī vēlas veikt kosmētisko remontu, piemēram, līmēt tapetes, krāsot sienas, sist sienā naglas utt., kas nerada lielu troksni, to var darīt bez saskaņošanas.

Lasīt tālāk...

Apsaimniekotājs demontē slēdzenes koplietošanas durvīs

Iedzīvotāji neapmierināti ar apsaimniekotāja darbinieku rīcību: tagad kāpņu telpas durvis stāv līdz galam vaļā

Kādēļ mājas apsaimniekotājam atslēgu izņemšanai no durvīm dzīvokļu īpašnieku kopības atļauja nebija vajadzīga, bet jaunas slēdzenes bez vairākuma piekrišanas uzstādīt nevar? Noskaidrosim šo jautājumu.

Lasīt tālāk...

Remontu un avārijas brigāde: veiksmīga darba pamatnoteikumi

Viens no būtiskākajiem uzdevumiem nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā ir savlaicīga, regulāra un kvalitatīva ēku tehniskā stāvokļa apsekošana, remontdarbu plānošana un izpilde, tāpat ikdienā saskaramies ar neplānotām inženierkomunikāciju avārijām un bojājumiem. 

Kopš 1998. gada SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde izveidojusi savu remontu un avārijas dienestu un pašu spēkiem veic avārijas situāciju lokalizēšanu un seku likvidēšanu, kā arī piedāvā sniegt ar dzīvojamo ēku inženiertīkliem saistītos remontdarbus mūsu apsaimniekotajās ēkās, tos iepriekš saskaņojot pa diennakts avārijas dienesta tālruni 63020000.

Lasīt tālāk...

Nevaru normāli nomazgāt bērnu!

Freepik.com

Ko darīt, ja mājā ir slikts ūdens spiediens? Ar šo jautājumu saskaras simtiem rīdzinieku, un tikai dažiem to izdodas atrisināt operatīvi, bez liekas nervu bojāšanas.

Lasīt tālāk...

No jumta nogāzās ledusgabals!

123rf.com

Kā rīkoties īpašniekam, lai saņemtu zaudējumu atlīdzību par bojājumu, ko viņa automašīnai nodarījis no jumta nokritis sniegs vai lāsteka?

Laikapstākļi atkal Latviju nelutina – kaut arī ziemu var saukt par siltu, tomēr sniega pārpilnība māju pārvaldīšanas uzņēmumiem sagādā daudz rūpju. Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, pārvaldniekam ir pienākums laikus attīrīt no sniega ne tikai gājēju celiņus, bet arī māju jumtus un karnīzes. Izrādās, ka ir pārvaldnieki, kuri uz šiem darbiem nolēmuši ekonomēt, bet šis ir tas gadījums, kad ekonomija var izmaksāt stipri dārgi.

Lasīt tālāk...

„Neesmu parādnieks!”

Freepik.com

Ko darīt, ja par komunālajiem un sadzīves pakalpojumiem viss samaksāts, bet apmaksu prasa atkārtoti?

Daži cilvēki visai vieglprātīgi izturas pret rēķinu un čeku saglabāšanu. Viņi uzskata – ja rēķins ir apmaksāts, lieta ir nokārtota un visiem dokumentiem vieta atkritumu grozā. Izrādās, ka pat pēc vairākiem gadiem no cilvēka var atkal pieprasīt veca rēķina apmaksu. Kā pierādīt, ka attiecīgā summa jau samaksāta?

Lasīt tālāk...

Kā savaldīt īrniekus?

Freepik.com

„Dzīvoju Imantā, piecstāvu mājā Kurzemes prospektā,” raksta rīdziniece Veronika. „Mūsu kaimiņiene ir cienījama dāma, fizioterapeite, kas savu dzīvokli izīrējusi jauniem salašņām, kas padarījuši mūsu dzīvi par īstu elli.”

Pēc iedzīvotāju vārdiem, jaunieši kaimiņos regulāri rīko tusiņus, pēc kuriem kāpņu telpa ir salaistīta ar alkoholu un asinīm, piemētāta ar atkritumiem, bet sienas – apķēpātas:

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!