Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kādēļ dibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību?

Pixabay.com

Mājas Rīgā, Kristapa ielā 23, pieredze: iedzīvotāji apvienojušies un pilnībā kontrolē mājas finanšu izlietojumu

Daudzu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir zināms, ka viņi var apvienoties, nodibinot dzīvokļu īpašnieku biedrību. Pieredze rāda, ka organizēšanās šādā veidā ļauj efektīvāk piedalīties savas mājas pārvaldīšanā. Kā nodibināt biedrību un kāpēc tā nepieciešama, stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes Īres un sociālo dzīvokļu pārvaldīšanas nodaļas galvenais speciālists eksperts Ēriks Vītols.

Lasīt tālāk ...

Kad starp kaimiņiem nav saticības

Freepik.com

Mazās mājas: kāpēc vieni īpašnieki domā, ka ir citu kaimiņu verdzībā?

Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likumā noteikto dzīvokļu īpašnieki var patstāvīgi risināt gandrīz visus viņu mājai svarīgos jautājumus, lielākoties balsojot ar vienkāršu balsu vairākumu. Šī likuma norma šķiet taisnīga, tomēr mazās mājās var būt par pamatu situācijai, kurai nav atrisinājuma.

Lasīt tālāk ...

Apsaimniekošanas uzņēmums: Rīgai vajadzīgs šāds eksperiments!

Privāts apsaimniekošanas uzņēmums sola samazināt apsaimniekošanas maksu mājām Ziepniekkalnā. Kas aiz tā slēpjas?

Martā Rīgā izskanēja runas par kādu eksperimentu, kas varētu skart lielāko daļu Ziepniekkalna apkaimes iedzīvotāju. Uzņēmums Rīgas namu apsaimniekotājs vērsās pašvaldībā ar ierosinājumu nodot tā pārvaldīšanā 65 daudzdzīvokļu mājas Jaunajā Ziepniekkalnā, kuras pašlaik apsaimnieko pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks. Iedzīvotājiem tika solīts tūlītējs apsaimniekošanas maksas samazinājums vismaz par 5%, kā arī savlaicīga remontdarbu veikšana par cenām, kādas vidēji ir tirgū.

Lasīt tālāk ...

Kādu palīdzību sniegs Apkaimju iedzīvotāju centrs?

Pixabay.com

Rīgā darbu sāka pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs, kas tika izveidots ar mērķi nodrošināt vienotas kvalitātes un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus pakalpojumus visā pilsētas teritorijā, kā arī veicināt efektīvu apkaimju attīstību. 

Pirmais mēnesis apkaimju koordinatoriem pagājis, izstrādājot sadarbības mehānismus, kā arī uzrunājot sektorālās nevalstiskās organizācijas un apkaimju biedrības, tiekoties gan attālināti, gan klātienē, lai kopīgi iepazītu un apzinātu apkaimēm aktuālos jautājumus un sniegtu atbildes par iespējamiem vai plānotajiem risinājumiem.

Lasīt tālāk ...

Mājas Valdeķu iela 55 pieredze: Tagad ekonomēsim uz apkuri!

Valdeķu iela 55: ko dara mājas pilnvarotais pārstāvis? 

Latvijā ir daudzdzīvokļu mājas, kurās ik gadu notiek nozīmīgi remontdarbi un labiekārtošana. Mājas Valdeķu ielā 55 Rīgas Ziepniekkalna apkaimē pieredze pierāda, ka šādām mājām palīdz tehniski izglītoti iedzīvotāji, kuri gatavi strādāt kopīga labuma vārdā.

Lasīt tālāk ...

Neatlikt uz vēlāku laiku

Remontdarbu gaidīšana neievilksies, jo pārvaldnieks dzīvokļu īpašniekiem piedāvājis jaunu programmu

Latvijā notiek it kā nemanāmi, bet dzīvokļu īpašniekiem ļoti svarīgi procesi. Pirmkārt, daudzdzīvokļu mājas noveco un remonti kļūst neatliekami. Otrkārt, būvdarbu izmaksas turpina pieaugt un tikai beidzamā gada laikā vien ir palielinājušās par 3,2%. Secinājums – jo ātrāk mājā tiks organizēti remontdarbi, jo izdevīgāk tas būs dzīvokļu īpašniekiem.

Ko darīt, ja mājai nav uzkrāti līdzekļi plānotajiem remontdarbiem? Apsaimniekošanas uzņēmums Rīgas namu apsaimniekotājs iedzīvotājiem piedāvā interesantu iespēju, lai atrisinātu šo situāciju.

Lasīt tālāk ...

Mājas Ozolciema ielā 56 k-1 pieredze: Mēs prasām taisnību!

Mājas Ozolciema ielā 56 1. korpusa iedzīvotāji vērsušies tiesā pret savu bijušo pārvaldnieku

2019. gadā mājas Ozolciema ielā 56 1. korpusa iedzīvotāji pārņēma savas mājas pārvaldīšanas tiesības no pašvaldības bilances un izvēlējās citu apsaimniekošanas organizāciju. Pagājuši tikai divi gadi, un māja tikusi pie jauna jumta, atjaunota koplietošanas elektroapgādes sistēma, izremontēts un ar bruģi izklāts trotuārs pie māja.

Lasīt tālāk ...

Numuru arhīvs: spied un lasi!