Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Altum speciāliste: Mājas „motors” ir tās iedzīvotāji

Freepik.com

Kā lietot renovēto ēku, lai varētu sasniegt maksimālo ietaupījumu?

Mājas renovāciju var salīdzināt ar jaunas automašīnas iegādi. Pēc iegādes nepieciešama tās regulāra tehniskā apkope. Ja nerūpēsies, tā darbosies neefektīvi. Tāpat kā automašīnai, arī ēkai ir savi nosacījumi, lai tā kalpotu ilgi un efektīvi.

Lasīt tālāk ...

Aktīvists: „Jautājums jārisina bez steigas”

Latvijā sākta parakstu vākšana par 10 gadu moratorija noteikšanu sodu piemērošanai par nelikumīgu lodžiju aizstiklošanu

Rīgas būvvaldes nodoms sākt vērienīgas lodžiju un balkonu pārbaudes sabiedrībā ir izraisījis milzīgu rezonansi, jo sodīt par nelikumīgu lodžiju stiklošanu Rīgā var tūkstošiem, pat desmitiem tūkstošu dzīvokļu īpašnieku. Sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv jau sākta parakstu vākšana pret sasteigto pašvaldības rīcību.

Lasīt tālāk ...

Būsim atbildīgi – katrs atsevišķi un visi kopā!

Pixabay.com

Katrā mājoklī jābūt vismaz vienam dūmu detektoram

No 2020. gada 1. janvāra katrā dzīvoklī jābūt uzstādītam autonomajam ugunsgrēka detektoram jeb dūmu detektoram. SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde (JNĪP) aicina savus klientus būt atbildīgiem un nekavēties ar ierīces uzstādīšanu mājoklī – dūmu detektors var ne tikai palīdzēt savlaicīgi pamanīt ugunsgrēku, nodrošinot iespēju pasargāt savu un kaimiņu īpašumu no lielākas nelaimes, bet arī izglābt lielāko vērtību – cilvēku dzīvību.

Lasīt tālāk ...

„Atveriet, pie jums pārbaude!”

123rf.com

Pavisam drīz visā galvaspilsētas teritorijā sāksies apjomīgi Rīgas būvvaldes inspektoru reidi

Daudzu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Rīgā jau ir saņēmuši vēstules, kurās apsaimniekotājs  aicina dzīvokļu īpašniekus steidzami demontēt balkonu un lodžiju nelegālos aizstiklojumus. Tāpat dzīvokļu īpašniekiem jānoņem pie fasādēm nelikumīgi uzstādītās satelītantenas un gaisa kondicionētāji. Kāds ir šo prasību pamatojums? Izrādās, ka Rīgas būvvaldes inspektori apsekos ēku fasādes, bet atsevišķos gadījumos vēlēsies ieskatīties arī dzīvokļos. 

Par to, kā tiks organizētas būvvaldes pārbaudes, stāsta Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns. 

Lasīt tālāk ...

Pārkāpt noteikumus ir dārgi!

Freepik.com

Būvvaldē izstāstīja, kā pareizi rīkoties, lai dzīvoklī nojauktu sienu, pārvietotu sanitāro mezglu vai nomainītu logus

Pandēmijas laikā Latvijas iedzīvotājiem ir radies brīvs brīdis, lai veiktu sen atliktu remontu dzīvoklī. Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti atgādina, ka lielākā daļa pārbūvju atļautas tikai tad, ja tās ir saskaņotas. Kādas kļūdas tiek pieļautas remonta laikā, un cik dārgi par tām jāmaksā? Uz šiem jautājumiem atbild Rīgas pilsētas būvvaldes Būvniecības kontroles pārvaldes Tiesiskās atbalsta nodaļas priekšniece Dace Skalbe.

Visvienkāršākais gadījums

Ekonomikas ministrijas un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas organizētajā vebinārā „Dzīvokļa īpašniek, to tev vērts zināt” Dace Skalbe pastāstīja par galvenajiem rīdzinieku pieļautajiem pārkāpumiem, remontējot mājokļus.

Lasīt tālāk ...

Pārbaudiet rozetes un ūdens padeves spiedienu!

Freepik.com

Bankas eksperts stāsta, kādas nianses ir īpaši svarīgas, izvēloties dzīvokli

Pēc tam, kad pieņemts lēmums par jauna dzīvokļa iegādi, seko dažādu piedāvājumu izvērtēšanas un apskates posms. Luminor bankas mājokļa kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais skaidro, kādām niansēm būtiski pievērst uzmanību, lai tās nākotnē nekļūtu par apgrūtinājumu.

Lasīt tālāk ...

„Pelējums dzīvoklī mani nogalina!”

123rf.com

Ko darīt, ja mājoklis ir inficēts ar pelējuma sēnīti, kas bojā ne tikai interjeru, bet apdraud arī dzīvokļa īpašnieka veselību?

Daudzās mājās Latvijā pelējums ir kļuvis par īstu problēmu. Iedzīvotāji sūdzas par nomelnējušiem griestiem un istabu stūriem un tumšiem plankumiem uz plastikāta logiem. Pelējums ne tikai bojā izskatu, bet ir arī bīstams cilvēka veselībai. Kā ar to cīnīties?

Cīņa pret pelējumu ir karš – vieni uzvar, citi zaudē

Mūsu lasītāja Lidija stāsta, kā pelējums „izdzīvojis” viņu no mājām burtiskā nozīmē:

Lasīt tālāk ...

Numuru arhīvs: spied un lasi!