Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Katru gadījumu vērtējam individuāli!

Freepik.com

No 2024. gada 1. janvāra vēl vairāk ģimeņu varēs saņemt dzīvokļa pabalstu, un maksājumu apmērs palielināsies 

Dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem, kuriem šobrīd nepietiek līdzekļu dzīvokļa rēķinu apmaksai, pēc dzīvokļa pabalsta jāvēršas ar iesniegumu Rīgas pašvaldības Sociālajā dienestā. Atsevišķām ģimenēm par komunālajiem pakalpojumiem, īri un pat par internetu pienākas kompensācija 100 procentu apmērā.

Lasīt tālāk...

„Dzīvoklis smird pa visu māju!”

Freepik.com

Kā rīkoties, ja netīrīgs kaimiņš bojā dzīvi visiem pārējiem? 

Dzīve ir pierādījusi, ka ar trokšņojošiem kaimiņiem kaut kā vēl var tikt galā, taču nekādi līdzekļi nepalīdz pret netīrīgu kaimiņu, īpaši, ja sanitārās normas neievēro ļoti vecs vai garīgi slims cilvēks. Vai ir kāds normatīvais regulējums, kas varētu palīdzēt?

Lasīt tālāk...

Kā saņemt naudu?

Pixabay.com

Valsts finanšu un līgumu aģentūra ir sākusi pieņemt pieteikumus no viena, divu un daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuri vēlas atteikties no krāsns apkures vai cietā kurināmā katliem par labu centrālapkurei.

Māja var saņemt valsts grantu centrālās apkures pieslēgšanai. Programmā var piedalīties mājas, kuras pēdējo trīs gadu laikā apsildītas, izmantojot cieto biokurināmo, kā arī mājas ar trim un vairāk dzīvokļiem, kurās izmantota ne tikai malka vai šķelda, bet arī ogles un kūdra.

Lasīt tālāk...

Suns padzina zagli

Freepik.com

Kā pasargāt savu dzīvību un īpašumu, ja dzīvoklī iekļuvis noziedznieks?

Nesen Teikas apkaimē Rīgā notika incidents, kas radīja lielu rezonansi. Vienā no daudzstāvu mājas dzīvokļiem Vangažu ielā ielauzās zaglis. Viņam tas īpašas grūtības nesagādāja: īpašnieki bija aizmirsuši aizslēgt durvis. Taču noziedzniekam gūt labumu neizdevās, jo dzīvoklī atradās ne tikai tā saimniece ar bērnu, bet arī ģimenes mīlulis – vācu aitu sugas suns Embers.

Lasīt tālāk...

Ardievu, vecā krāsns!

123rf.com

Nelielu māju iedzīvotājiem piešķirs naudu jaunu apkures sistēmu ierīkošanai. Cik daudz par to zināms? 

Šopavasar Ministru kabinets pieņēma noteikumus par pasākumiem gaisa piesārņojuma mazināšanai. Tiek pieļauts, ka viena, divu un daudzdzīvokļu māju īpašnieki varēs saņemt valsts dotāciju, ja viņi atteiksies no malkas krāsnīm un izvēlēsies ierīkot modernākas apkures sistēmas. Kopumā šiem mērķiem plānots piešķirt vairāk nekā 14 miljonus eiro, pieņemt pieteikumus pirmajai līdzfinansējuma kārtai sola jau maijā.

Lasīt tālāk...

„Cepiet gaļu dārzā, nevis uz balkona!”

Unsplash.com

Dārza grili, puķudobes, putni: kas ir atļauts daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem?

Siltajā sezonā kaimiņi puķudobēs stāda puķes, uz balkona cep gaļu, bet aiz logiem kliedz kaijas. Kā rīkoties iedzīvotājiem, kuriem tas viss traucē? Atbild Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Lasīt tālāk...

Kāds mīlīgs pūkainītis!

Freepik.com

Pagraba žurkas apstāja kādu Ķengaraga iedzīvotāju viņas pašas dzīvoklī, bet kaimiņi viņu nosodīja par peļu slazdu izlikšanu 

Maija vidū Maskavas forštates apkaimē risinājās teju detektīvstāsts. Rīdziniece Olga sociālajos tīklos pavēstīja, ka pēc tam, kad viņas dzīvoklī saradušās žurkas, nācies iegādāties un uzstādīt peļu slazdus. Citi apkaimes iedzīvotāji apsūdzēja Olgu par dekoratīvo žurku ķeršanu.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!