Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Mums jānomaina 1300 lifti!”

Freepik.com

Kāpēc uzstādīt jaunu liftu atsevišķos gadījumos ir izdevīgāk nekā remontēt veco? Jautājums tika skatīts Saeimā

Kas notiks ar liftiem daudzdzīvokļu mājās Latvijā pēc 2025. gada 1. aprīļa? Šis jautājums ir tik svarīgs, ka to aktualizēja kārtējā Saeimas Mājokļu apakškomisijas sēdē. Izrādījās, ka atsevišķās ēkās lifti jau nākamgad var pārstāt darboties.

Lasīt tālāk...

Mainām ūdens skaitītājus!

123rf.com

Ko ņemt vērā pirms speciālista izsaukšanas? Padomus dod eksperte ar daudzu gadu pieredzi.

Katram dzīvokļa īpašniekam ūdens skaitītāji jāmaina ik pēc četriem gadiem. Ko ņemt vērā pirms meistara izsaukšanas? Kādu skaitītāju izvēlēties? Ar kādām kuriozām situācijām nākas saskarties? Šos un citus jautājumus apspriežam ar SIA Sanrems uzņēmuma vadītāju
Žannu Presu.

Lasīt tālāk...

Pārtikas atkritumi – konteinerā, zupa – tualetē

Facebook.com / izdzirdēts Rīgā

Kā, izmantojot jaunos brūnos konteinerus bioloģiskajiem atkritumiem, mazināt komunālo pakalpojumu rēķinus?

Kopš šī gada sākuma Latvijā ir ieviesta obligāta bioloģisko atkritumu šķirošana. Šī ziņa daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem radījusi daudz jautājumu. Pagalmā jāatrod vieta papildu konteineram un jāievēro jauni šķirošanas nosacījumi. Uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem atbild atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma CleanR valdes priekšsēdētājs Valērijs Stankevičs.

Lasīt tālāk...

„Mēs slīkstam netīrībā!”

Facebook.com / Imanta / Иманта - Edita Malceva Trahtenberg

Karstajā laikā konteineri bioloģiskajiem atkritumiem pārvērtušies par tārpu vairošanās vietām.

Rīdzinieki lūdz pašvaldību rast jaunus risinājumus bioloģisko atkritumu šķirošanai. Brūnie konteineri, kurus caurmērā iztukšo ik pēc divām nedēļām, šajā vasarā kļuvuši par tārpu audzētavām. „Tvertnēm nav iespējams tuvoties, no tām laukā rāpjas simtiem tārpu!” Ziņo rīdzinieki no dažādiem pilsētas rajoniem.

Lasīt tālāk...

„Kāpēc tāds rēķins?”

Pixabay.com

Aizmirsāt laicīgi nomainīt ūdens skaitītāju dzīvoklī? Uzziniet, kā tiksiet sodīts un vai kļūdu varēsiet labot 

„Es nokļuvu nepatīkamā situācijā, – raksta Marina no Zolitūdes apkaimes Rīgā. – Manā dzīvoklī ir divi ūdens skaitītāji. Vienam no tiem verifikācijas termiņš beigsies 2025. gadā, bet otram beidzās jau 2023. gada 2. decembrī. To pamanīju tikai pēc tam, kad no apsaimniekotāja Rīgas namu pārvaldnieks saņēmu rēķinu par 22 kubikmetriem ūdens, kur ietilpa arī soda nauda. Vai pārvaldniekam bija tiesības izrakstīt man rēķinu ar papildu ūdens kubikmetriem, lai gan viens skaitītājs joprojām bija verificēts?”  

Lasīt tālāk...

Vai pārvaldniekam ir taisnība?

123rf.com

Noskaidrosim, cik bieži jāveic kāpņu telpu mitrā uzkopšana

Šajā ziemā Juglas apkaimes iedzīvotāji ar nepatiku atklāja, ka sētnieks kāpņu telpu mazgā tikai reizi mēnesī. Atbildot uz pretenzijām, namu apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniece atcirta: „Šāds grafiks ir noteikts manis veidotajā darba aprakstā!” Cik bieži normatīvajā regulējumā paredzēta kāpņu telpu mitrā uzkopšana un kā rīkoties iedzīvotājiem, ja apsaimniekotājs halturē?

Lasīt tālāk...

„Iedzīvotāju paradumus var mainīt!”

Facebook.com / Rīgas namu pārvaldnieks

Rīdziniekiem no marta pie daudzdzīvokļu mājām būs jāuzstāda konteineri bioloģisko atkritumu šķirošanai 

Rīgā konteineri bioloģisko atkritumu šķirošanai obligāti būs jāuzstāda pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vairāk par desmit dzīvokļiem. To paredz Rīgas domē pieņemtie grozījumi noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!