Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Maksājiet avansā!

Freepik.com

Avansa maksa par apkuri: vai tas ir labi vai slikti daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem? 

Daži apsaimniekotāji Latvijā piedāvā iedzīvotājiem ērtu sistēmu – veikt avansa maksājumus par apkuri vasaras mēnešos, lai samazinātu rēķinus apkures sezonā. Vai apsaimniekotājam var uzlikt par pienākumu iekasēt avansa maksājumus, ja tas to nedara? Vai tādai praksei būtu jāsaņem dzīvokļu īpašnieku piekrišana?

Lasīt tālāk...

Vairs nekādu žurku

Cleanr.lv

Reta iespēja: iedzīvotājiem tiek piedāvāts savu māju pagalmos bez maksas uzstādīt pazemes atkritumu konteinerus 

Šajās dienās Rīgā atklāts pirmais atkritumu laukums ar pazemes konteineriem. Interesanti, ka atkritumu apsaimniekošanas operators Clean R iedzīvotājiem to labiekārtoja pilnīgi bez maksas. Līdz gada beigām šim līdzīgus atkritumu laukumus plānots atvērt vēl 100 adresēs.

Lasīt tālāk...

Ūdensskaitītāju rādījumus nevarēs iesniegt e-pastā

Lai optimizētu sniegto pakalpojumu klāstu, no šī gada janvāra Rīgas ūdens ūdensskaitītāja rādījumus vairs nebūs iespējams nodot, sūtot e-pastu. Šāds lēmums pieņemts, jo klientu portālā un SMS formā ziņotie rādījumi sistēmā tiek apstrādāti automātiski, bet e-pastu apstrāde, kas ir manuāls process, prasa papildu laiku salīdzinājumā ar pārējiem ziņošanas kanāliem.

Lasīt tālāk...

Lai deg zilām liesmām!

Pexels.com

Vai kāds uzrauga, kāda gāze nonāk pie lietotājiem?

Kā rīkoties, ja mājsaimniecības gāzes patēriņš ir strauji palielinājies, lai gan gatavošanas ieradumi nemainās?

Kāpēc degšanas laikā mainās liesmas krāsa, un vai tas ir bīstami?

Ne mazums Latvijas iedzīvotāju sūdzas par pieaugušu gāzes patēriņu. Iepriekš uz gāzes plīts katliņš uzvārījās piecās minūtēs, tagad vajag vismaz desmit. Iepriekš no uzņēmuma Latvijas Gāze saņēma rēķinu par iztērētiem pieciem kubikmetriem mēnesī, bet beidzamā laikā patēriņš pieaudzis līdz 12 kubikmetriem, lai gan ēst gatavošanas paradumos nekas nav mainījies. Kas notiek?

Lasīt tālāk...

Kas maksā par apgaismojumu pagalmā

Freepik.com

„Vai Rīgas iedzīvotājiem ir jāmaksā par apgaismojumu daudzdzīvokļu mājas pagalmā?” šādu jautājumu uzdod portāla lvportals.lv lasītāja Jūlija. „Ielas apgaismojumu nodrošina „Latvijas dzelzceļš”. Rēķinā par dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem ir aile „ārējā elektrība”. Kur vērsties gadījumā, ja iedzīvotājiem par to nav jāmaksā?”

Situāciju komentē Kaspars Līcītis, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators:

Lasīt tālāk...

„Man pieskaitīti visas mājas atkritumi!”

123rf.com

Janvārī rīdziniece Ņina saņēmusi ļoti nepatīkamu rēķinu no mājas apsaimniekotāja. Par 15,2 kvadrātmetrus lielo dzīvokli sirmgalvei bija aprēķināta maksa 355,37 eiro. Rūpīgi ieskatoties, Ņina gluži vai apstulba: lielāko daļu no rēķina veidoja maksa par lielgabarīta atkritumu izvešanu. „Man ir pieskaitīti visas mājas atkritumi,” sašutumu pauž pensionāre, „kur te likums, kur taisnīgums?”

Ņina stāsta, ka divtūkstošo gadu sākumā pārcēlusies uz mazo dzīvoklīti bez ērtībām Brīvības ielas rajonā. Dzīvoklim bijušas piederīgas arī koplietošanas telpas – vienkāršāk sakot, pieliekamais kambaris koplietošanas telpās.

Lasīt tālāk...

Skandāls par aprēķiniem

123rf.com

Iedzīvotāji izbrīnīti: kāpēc namu apsaimniekotāji atsakās pieņemt Latvijā jau gadiem reklamēto individuālo siltuma skaitītāju rādījumus?

Simtiem dzīvokļu īpašnieku, kas uz saviem radiatoriem ir uzstādījuši firmas Clever individuālās siltuma uzskaites sistēmas, beidzamajā laikā ir nonākuši neviennozīmīgā situācijā: apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji paziņojuši, ka vairs neņems vērā šādu siltuma skaitītāju rādījumus.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!