Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Čiekurkalns: „Ziemā mēs salstam, kas mūs glābs?”

Freepik.com

„Mani ļoti uztrauc mūsu 105 dzīvokļu lielās mājas apsaimniekošana. Mēs jau gadu cīnāmies par to, lai visi mājas iedzīvotāji būtu vienādi nodrošināti ar apkuri un karsto ūdeni. Pagājušajā ziemā dažos dzīvokļos temperatūra nebija augstāka par 15–16 grādiem, ir problēmas ar karstā ūdens cirkulāciju. Neviens nevar izskaidrot, kāds tam iemesls, un neviens arī neko nedara.”

Atbild Rīgas mērs Mārtiņš Staķis:

Lasīt tālāk ...

Festivāla ielas iedzīvotāji: „Mums ir ideja!”

Pixabay.com

„Mēs dzīvojam mājā, kurai ir kopīgs pagalms ar citām Festivāla un Aviācijas ielas mājām. Mūsu atkritumu laukumam ir videonovērošanas kamera. Kaut arī ierakstos ļoti labi varam redzēt visus pārkāpējus, kuri neatļauti novieto atkritumus, situācijas uzlabošanai tas nepalīdz. Mēs vairākkārt rakstījām iesniegumus pašvaldības policijai, bet – bez rezultāta. Ja cilvēku nav iespējams identificēt vai ierakstā nav skaidri redzams viņa mašīnas numurs, policija neko neuzsāk.

Lasīt tālāk ...

„Tas nav vienkāršs process!”

Freepik.com

Augusts ir pēdējais mēnesis, kad drīkst veikt radiatoru nomaiņu

Vasara ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī vienīgais brīdis, lai savlaicīgi gatavotos rudens/ziemas sezonai – veikt radiatoru un vannas istabas dvieļu žāvētāju nomaiņu. Kā pareizi organizēt siltumelementu nomaiņu, lai netraucētu visas mājas apkures sistēmu un sāktu apkures sezonu bez liekām ķibelēm?

Lasīt tālāk ...

Aizvainotie iedzīvotāji: „Kāpēc mēs maksājam par svešiem atkritumiem?”

„Mūsu māju apsaimnieko Rīgas namu pārvaldnieks, bet mūs ieskauj kooperatīva mājas. Mūsu atkritumu laukums ir norobežots ar sienu, bet kooperatīva māju iedzīvotāji pie šīs sienas nokrauj savus lielgabarīta atkritumus. Izrādās, ka par šo mantu izvešanu maksājam mēs. Es vērsos uzņēmuma iecirknī „Daugava”, taču bez rezultāta. Mēģinājām notvert pārkāpējus, lai nofotografētu un nodotu ziņas pašvaldības policijai, bet tas nebija iespējams.”

Atbild Rīgas mērs Mārtiņš Staķis:

Lasīt tālāk ...

Būs izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā

Patlaban tiek gatavoti grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, kurus dome plāno skatīt septembra sākumā.

Šie grozījumi galvenokārt ir nepieciešami, lai nodrošinātu iedzīvotājiem vēl pieejamāku atkritumu šķirošanu, kā arī nostiprinātu visu pušu atbildību un pienākumus atkritumu apsaimniekošanā – skaidro grozījumu autori.

Lasīt tālāk ...

Rīgas siltums: „Apkures sezona nav aiz kalniem”

Pixabay.com

Uzņēmums Rīgas siltums paziņo, ka ir gatavs apkures sezonas sākšanai, ja to pieprasīs klienti, un aicina cilvēkus aktīvi gatavoties jaunajai sezonai. Lai sāktu kārtējo apkures sezonu, ir jābūt veiktai samaksai par iepriekš patērēto siltumenerģiju.   

Ko vērts atcerēties gadījumā, ja jūsu mājai ir liels parāds par siltumu? Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma prasībām Rīgas siltumam jāsamazina tā uzskaitē esošais parāds par neatgūstamā parāda summu, kas izveidojies sakarā ar dzīvokļa īpašnieka maksātnespēju vai nāvi.

Lasīt tālāk ...

Ūdens uzskaite: ziniet savas tiesības!

Pixabay.com

Kā par ūdens patēriņu maksāt mazāk un retāk verificēt skaitītājus? Atbildes uz jautājumiem

Avīzes redakcija saņem lasītāju jautājumus ne tikai no Rīgas, bet arī no citām Latvijas pilsētām, un daudzos jautājumos pausta neskaidrība attiecībā uz ūdens patēriņa skaitītājiem.

Lasīt tālāk ...

Numuru arhīvs: spied un lasi!