Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Lielais sniegotais jautājums

123rf.com

Kam jātīra sniegs un ledus no piebraucamā ceļa mājas pagalmā? Vai sētniekam ir pienākums trotuāru notīrīt līdz asfaltam? Kā sodīs auto īpašnieku, ja viņš atstās savu auto pagalmā un nenotīrīs sniegu ap to?

Šogad ziema ir iestājusies agri un iedzīvotājiem atkal jāuztraucas par sniega tīrīšanu pagalmos un no ietvēm. Dažās vietās galvaspilsētā iedzīvotāji paši ķērušies pie lāpstām, bet vai tas viņiem būtu jādara?

Lasīt tālāk...

„Pārvaldnieka pienākums nodrošināt temperatūru +18°C!”

123rf.com

Ko darīt, ja dažiem mājās ir auksti, bet citiem karsti? Svarīgie jautājumi, apkures sezonai sākoties 

Līdz apkures sezonas sākumam dzīvokļu īpašniekiem radušies jautājumi par siltumenerģijas piegādi un apmaksu. Kāpēc viena kubikmetra karstā ūdens uzsildīšana vienā mājā maksā 7 eiro, bet citā 18 eiro? Ko darīt, ja pat tad, kad ārā temperatūra ir zem nulles, telpas nesasilst virs +16°C? Vai ir vērts atteikties no vecajiem čuguna radiatoriem, un kā tas ietekmēs apkures kvalitāti? Uz lasītāju jautājumiem atbildēja uzņēmuma Rīgas siltums Energoefektivitātes daļas vadītājs Jānis Sterģis.

Lasīt tālāk...

Taupiet siltumu!

123rf.com

Kā rīkoties dzīvokļu īpašniekiem, lai samazinātu apkures rēķinus? Praktiskus padomus sniedz uzņēmuma Rīgas siltums eksperts 

Šoruden uzņēmums Rīgas siltums organizēja semināru ciklu dzīvokļu īpašniekiem par siltumenerģijas taupīšanu. Rīgas siltums mācību centra vadītājs Rihards Pulkstenis iedzīvotājiem deva dažus svarīgus padomus.

Lasīt tālāk...

„Gāzes noplūdi vienmēr var sajust!”

123rf.com

Kādos gadījumos gāzes baloni kļūst bīstami un kā izvairīties no uzsprāgšanas kopā ar kaimiņiem? Skaidro eksperti 

Neskatoties uz to, ka mūsu valsts tiek uzskatīta par gazificētu, daudzās pilsētās, piemēram, Ventspilī, Tukumā, Kuldīgā un citviet, izmanto balonus ar sašķidrināto naftas gāzi (LPG). Kurš atbild par gāzes balonu drošību? Ko darīt, ja no kaimiņa dzīvokļa nāk gāzes smaka? Kāpēc eksplodē gāzes baloni?

Lasīt tālāk...

„Kāpiet kājām!”

Freepik.com

Latvijā trūkst rezerves daļu vecajiem Baltkrievijā ražotajiem liftiem: kā veikt remontu?

Deviņstāvu mājā Rīgā lifts ir apturēts, cietēji ir pensionāri un invalīdi, jo viņiem grūti vai pat neiespējami uzkāpt augšējos stāvos. Remontdarbi kavējas. Centīsimies saprast, kurš vainojams šādā situācijā.

Lasīt tālāk...

Var ietaupīt!

Pexels.com / Teona Swift

Kā izvēlēties dabasgāzes piegādātāju un nepārmaksāt par pakalpojumu? Regulatora instrukcija

Lai arī dabasgāzes tirgus Latvijā tika atvērts jau šā gada 1. maijā un tagad ikviena Latvijas mājsaimniecība var izvēlēties savam patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu, līdz jūnija beigām šo iespēju bija izmantojuši vien nepilni 4% mājsaimniecību.

Lasīt tālāk...

Atsāk līgumsodu piemērošanu

Freepik.com

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības Rīgas siltums, Rīgas ūdens un Rīgas namu pārvaldnieks šovasar ir atsākušas soda naudas un kavējuma procentu piemērošanu klientiem par kavētu rēķinu apmaksu.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!