Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Palielinājies mājokļa pabalsts

Freepik.com

Rīdzinieki, kuriem piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, no pašvaldības budžeta līdzekļiem varēs saņemt lielāku pabalstu par elektrības, ūdens, gāzes apkures un interneta lietošanu 

No šī gada 1. jūlija Latvijā mainījusies aprēķināšanas kārtība mājokļa pabalstam, ko pašvaldība izsniedz iedzīvotājiem ar maziem ienākumiem komunālo rēķinu samaksai un dzīvokļu īrei. Paredzams, ka turpmāk ģimenes varēs saņemt šo pabalstu lielākā apmērā.

Lasīt tālāk ...

Kanalizācijas sistēmas jāreģistrē līdz šī gada beigām

Pixabay.com

Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem līdz 2021. gada 31. decembrim ir jāreģistrē sistēmas īpaši šim mērķim izveidotajā Rīgas pilsētas pašvaldības reģistrā KANIS. 

Pašvaldība ir nosūtījusi 12 200 informatīvās vēstules, aicinot sistēmu īpašniekus decentralizētās kanalizācijas sistēmas ekspluatēt atbilstoši vides aizsardzības prasībām un reģistrēties. 

Lasīt tālāk ...

Mājokļa pabalsts: daudzi saņems vairāk!

Freepik.com

Kas mainījies tiem rīdziniekiem, kuriem pašvaldība palīdz apmaksāt komunālos rēķinus?

Tūkstošiem rīdzinieku dzīvokļa rēķinus spēj apmaksāt tikai ar Rīgas pašvaldības sociālā dienesta palīdzību. Kā saņemt dzīvokļa pabalstu, un kas mainījies 2021. gadā, stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Pašvaldības mājokļa pabalstu dzīvokļa īres vai apsaimniekošanas izdevumu un komunālo pakalpojumu apmaksai saņem aptuveni 5000 Rīgas mājsaimniecību. Pērn katrai šādai saimniecībai pašvaldība piešķīra vidēji 585 eiro.

Lasīt tālāk ...

Krīzes atvieglojums rīdziniekiem

Pixabay.com

Nekustamā īpašuma nodokļa otrā ceturkšņa samaksas termiņš Rīgā pārcelts uz 15. jūniju

Rīgas dome atgādina – lai sniegtu palīdzību galvaspilsētas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Covid-19 krīzes laikā, ir pārcelti šā gada pirmo divu ceturkšņu NĪN samaksas termiņi.

Lasīt tālāk ...

NĪN atvieglojumi tiks saglabāti?

Freepik.com

Par nodokļa samaksas nokavējumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda – 0,05% par katru dienu

Februārī Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atkal izsūtīs rīdziniekiem paziņojumus par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksu. Tā kā īpašumu kadastrālās vērtības ir „iesaldētas”, arī šogad Rīgas iedzīvotāju nodokļa maksājums sasniegs aptuveni 110 milj. eiro. Kā skaidro pašvaldības speciālisti, visas nodokļa atlaides paliek spēkā un ir pat paplašinātas. Gadījumā, ja iedzīvotājs ir zaudējis ienākumus Covid-19 dēļ, viņam ir iespēja pagarināt nodokļa apmaksas termiņu.

Lasīt tālāk ...

Pašvaldība līdzfinansē remontus

Unsplash.com

Rīgas dzīvojamo māju atjaunošanas programmai iesniegti 20 projektu pieteikumi

Rīgas dome izveidoja jaunu programmu, lai ar pašvaldības līdzfinansējumu stimulētu dzīvojamo māju īpašniekus ieguldīt līdzekļus savu dzīvojamo māju atjaunošanā un uzlabotu energoefektivitāti. Namīpašnieki projektus varēja pieteikt līdz 5. maijam.

Lasīt tālāk ...

„Dzīvoklis pieder man, bet dzīvo citi…”

Stockvault.com

Uz Rīgas iedzīvotāju jautājumiem par NĪN apmaksu atbild Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes speciālisti

Daudziem rīdziniekiem ir tiesības uz NĪN atvieglojumiem, bet nav skaidrības, kā šos atvieglojumus izmantot un saglabāt. Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes speciālisti apkopoja izplatītākos iedzīvotāju jautājumus un sniedza atbildes.

Lasīt tālāk ...

Numuru arhīvs: spied un lasi!