Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Cīņa ar „ūdens pūķi”

Interesantas lietas patlaban notiek Daugavpils dzīvokļu un komunālajā saimniecībā. Jaunie pilsētas tēvi, šķiet, ir nolēmuši Latgales lielākās pilsētas iedzīvotājus pasargāt no tādām nepatikšanām kā tie dēvētie ūdens zudumi. Vietējām namu pārvaldēm dots laiks, lai savestu kārtībā māju iekšējos tīklus. Ja tas netiks izdarīts, visus zudumus nāksies segt nevis iedzīvotājiem, bet gan pašvaldības uzņēmumiem, kuri nespēj pienācīgi organizēt paši savu darbu. Sīkāk par to pastāstīja pilsētas izpilddirektors Aleksandrs Providenko.

Aleksandrs Providenko ir noteikts un enerģisks cilvēks, viņš pirmais Latvijā publiski paziņoja: „Mājas iekšējam ūdens skaitītājam jākalpo par galveno mēraparātu norēķinos starp ūdens piegādātāju un namu pārvaldi, savukārt norēķini starp namu pārvaldi un patērētājiem jākārto atbilstoši dzīvokļu iekšējo ūdens mērītāju rādījumiem”.

Ja mēraparātu rādījumi atšķiras, tā nepavisam nav mājokļa īpašnieka problēma, uzskata Daugavpils izpilddirektors. Par to jāraizējas namu pārvaldei, kas pieļāvusi zādzību vai ūdens noplūdi. Ja reiz māja ir cietusi zaudējumus pārvaldnieka vainas dēļ, tad pārvaldniekam arī jāsamaksā iztrūkums.

„Kopš šā gada 1. augusta esam atcēluši iedzīvotāju maksājumus par tā dēvētajiem ūdens zudumiem un devuši mūsu DzKS pusgadu, lai pilnībā veiktu Daugavpils māju iekšējo ūdensvadu apsekošanu un sāktu izskaidrošanas kampaņu iedzīvotāju vidū. Ja tas nelīdzēs, turpmāk par noplūdēm maksās namu pārvalde.”

Jāpiebilst, ka katru mēnesi Daugavpilī „pazūd” ūdens par 10–13 tūkstošiem latu. Lai tā nenotiktu, pašvaldība plāno realizēt vairākas saprātīgas programmas. Piemēram, pilsēta māju pagrabos kontrolei uzstādīs papildu skaitītājus, kuri precīzāk parādīs, cik daudz ūdens pievadīts mājai un nonācis līdz patērētājiem.

Kā vienu no papildu risinājumiem Aleksandrs Providenko piedāvā pilsētā uzstādīt 80 000 jaunu dzīvokļu ūdens skaitītāju ar rādījumu attālinātas nolasīšanas sistēmu. „Tie būs jaunās paaudzes skaitītāji, kuri nepakļaujas ārējai iedarbībai, un iedzīvotājiem pat nevajadzēs nodot namu pārvaldē kvītis, jo rādījumi automātiski tiks pārraidīti uz apkalpojošās organizācijas pulti,” skaidro izpilddirektors. „Šie aparāti pilsētai jāuzstāda par saviem līdzekļiem, un tie piederēs pašvaldības namu pārvaldei. Tas būs sociāli taisnīgs risinājums. Krīzes laikā domei nav jāsubsidē vietējais ūdens kanāls, tās pienākums ir pasargāt iedzīvotājus no maksas par pakalpojumiem, kurus viņi nav saņēmuši”.

Tā Daugavpils sākusi cīņu ar septiņgalvaino ūdens pūķi, pret kuru Rīga pagaidām baidās pat roku pacelt. Skat’ vien, arī galvaspilsēta drīz varēs kaut ko pamācīties no prātīgās Latgales.

Numuru arhīvs: spied un lasi!