Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Jaunais laulību nams kļūst populārs

Rīgas Kurzemes rajona iedzīvotāji arī agrāk labprāt precējās, bet kopš atklāts jaunais Laulību nams Dzirciema ielā, viņi to dara ar īpašu šiku. Pati jaunākā Rīgas dzimtsarakstu nodaļa sāka darboties pagājušajā rudenī. Te ir viss: lielā un mazā laulību zāle, atsevišķas sagatavošanās telpas līgavainim un līgavai, šampanieša zāle, telpa viesiem un daudz citu sīkumu, kas laulību ceremoniju padara patīkamu. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka „iebraukt laulības ostā” Kurzemes rajona dzimtsarakstu nodaļā dažkārt vēlas arī pāri no citiem galvaspilsētas rajoniem.

Kurzemes rajona izpilddirektoram Orvilam Heniņam gan ir laimējies – viņa kabinets atrodas tieši pretī jaunajai laulību zālei. Ja ar darbiem un problēmām apkrautajam direktoram izdodas izbrīvēt atpūtas brīdi, viņš var ielūkoties Dzimtsarakstu nodaļā – jauno cilvēku laimīgās sejas viņu skaistākajā dienā jebkuram var uzlabot noskaņojumu un vairot darba sparu!

Ja nopietni, tad jaunā lepnā ēka Kurzemes rajonā nav būvēta tikai un vienīgi Dzimtsarakstu nodaļai. Uz Dzirciema ielu pārcēlusies rajona administrācija – tagad visi tās dienesti ir zem viena jumta. Izpilddirektors ar to lepojas.

– Priecājos, ka rajona jaunais administratīvais centrs tika atklāts Latvijas neatkarības 90. gadskārtas gadā, – saka Orvils Heniņš, sarunas dēļ uz brīdi pārtraucis darbu. – Bet būvniecība gan nenorisinājās bez problēmām.

Sākotnēji bija paredzēts administratīvo centru atklāt jau 2005. gadā, taču viena pēc otras bankrotēja divas būvfirmas, kas bija uzņēmušās darbus. Tā nu Rīga jauno namu saņēma trīs gadus vēlāk, nekā bija plānots. Bet saņēma taču, un tas ir galvenais!

– Cik pilsētai izmaksāja jaunais administratīvais centrs? – jautājam izpilddirektoram.

– Vienu miljonu 700 tūkstošus latu. Tas nav pārāk dārgi, ja ņem vērā darbu augsto kvalitāti. Varējām ietaupīt uz ventilācijas vai ugunsdrošības rēķina, bet tā taču nav parasta māja, tā ir sabiedriskā ēka, tāpēc aprīkojām visaugstākajā līmenī.

Drīzumā beigsies konkurss uzņēmējiem par tiesībām apkalpot Kurzemes rajona administratīvā centra kafejnīcu un banketu zāli. Tas nozīmē, ka jaunlaulātie un pāri, kas svin kāzu jubileju, varēs sarīkot dzīres tieši jaunajā direkcijas ēkā. Bet par to, ka aizvien vairāk pāru vēlēsies reģistrēt laulību Pārdaugavā, Orvils Heniņš nešaubās.

– Pārus neskaitām, bet ir tāda sajūta, ka pie mums brauc aizvien vairāk citu rajonu iedzīvotāju.

Lai pieliktu punktu šā klusā Pārdaugavas stūrīša labiekārtošanai, izpilddirekcija vēlas iegādāties kādu romantisku skulptūru, ko uzstādīt skvēriņā pie centra. Vienīgais kavēklis – nauda, bet te rajons cer uz sponsoru atbalstu.

Numuru arhīvs: spied un lasi!