Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Siltums kļūst lētāks?!

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs vērsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, lai uzzinātu, vai tiks pārskatīti uzņēmuma „Rīgas siltums” tarifi. Jautājums pamatots: nu jau labu laiku naftas cena pasaules tirgū krītas, bet siltumtarifi Rīgā ne par mata tiesu nesamazinās. Gluži pretēji, pēc pievienotās vērtības nodokļa likmes paaugstināšanas tie teju var atkal pieaugt par 15–16%.

„Pēc ekspertu prognozēm, energonesēju cenu krišanās tendence saglabāsies arī 2009. gadā,” raksta Jānis Dinevičs. „Regulators pilda savas funkcijas, apstiprinot augošos pakalpojumu tarifus, tad kāpēc tam nenākt klajā ar iniciatīvu pazemināt tarifu iedzīvotājiem un komercpatērētājiem?”

Vicemērs atgādina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājai Valentīnai Andrejevai, ka daudzām rīdzinieku ģimenēm šī ziema jau tāpat ir grūta un katrs lats ir svarīgs izdzīvošanai. Šis nav īstais brīdis, kad ļaut lielajiem uzņēmumiem pelnīt uz rīdzinieku rēķina.

Atgādināsim, ka naftas cena pasaules tirgū pēdējo mēnešu laikā kritusies vairāk nekā divkārt un noslīdējusi līdz 44 dolāriem par barelu. Attiecīgi samazinājusies arī gāzes cena, no kuras ir atkarīga „Rīgas siltuma” pakalpojumu cena. Tostarp siltuma tarifs Rīgā gada laikā pieaudzis par 48% un oktobrī sasniedza 45,93 latus bez PVN.

Numuru arhīvs: spied un lasi!