Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Bērza slotas kļūst dārgākas?

„Labdien! Mēs dzīvojam Rīgas centrā un šā gada vasarā mājā nodibinājām dzīvokļu īpašnieku biedrību. Kopā ar kaimiņiem izrēķinājām ka mums izdevīgāk būtu pāriet uz patstāvīgu mājas apsaimniekošanu. Pieņēmām jaunu sētnieku – pašu mājas iedzīvotāju. Iepriekš inventāru gādāja namu pārvalde. Kādu slotu sētniekam iedeva, ar tādu ar viņš pucēja celiņus. Tagad dzīvokļu īpašnieku biedrībai jārēķinās ar katru santīmu, un kaimiņi uzreiz sāka interesēties, kāpēc sētniekam tik bieži pērkam jaunas slotas. Nācās skaidrot, ka dabīga materiāla slota mūžs nav ilgāks par trim nedēļām, bet cena – aptuveni viens lats. Skaidroju, bet pats domāju: vai tiešām pasaulē nav izgudrots nekas efektīvāks un ilgmūžīgāks par bērza slotu? Ar laikraksta starpniecību vēlos uzdo šo jautājumu speciālistiem. Vēlētos arī zināt, kādu inventāru un kāpēc pērk citi pārvaldnieki,” mums raksta Ilmārs Silarājs.

Lasītāja jautājumu pāradresējām firmas Audze direktoram Jurim Golubovskim. Viņa vadītais uzņēmums nodarbojas ar speciālā inventāra tirdzniecību. Veikals Bāriņu ielā 5 piegādā slotas un grābekļus daudzstāvu namu, skolu, bērnudārzu un privāto māju teritorijas uzkopšanai. Lūk, ko pastāstīja Juris Golubovskis.

– Nezinātājam var likties, ka nopirkt slotu ir vienkārši. Parasti namīpašnieks vispirms dodas uz būvmateriālu lielveikalu. Tur piedāvā glītas slotas un grābekļus. It kā varētu derēt! Taču gadās, ka jau pēc nedēļas tāds inventārs ir gatavs izjukt. Kāpēc? Tāpēc, ka lielie veikali it bieži tirgo Ķīnā ražotas zemas kvalitātes plaša patēriņa preces. Tas attiecas ne tikai uz plastmasas, bet arī dabīgā materiāla slotām – tās tāpat var pievilt, ja ir slikti sasietas vai pārkaltušas.

Kādas slotas pasūta mūsu pastāvīgie klienti? Parasti sētniekiem pa vecam ieradumam izvēlas inventāru no dabīgiem materiāliem. Sētnieki mums ir konservatīvi, bet man šķiet, ka labas kvalitātes plastmasas slotas, ko var nopirkt mūsu veikalā, nav sliktākas par bērza slotām un kalpo ilgāk.

Pagājušajā gadā Latvijā aptrūkās parastās slotas, vienkārši nebija, kas tās sietu, visi lietpratēji bija devušies peļņā būvdarbos. Šai laikā sētnieki bija spiesti biežāk lietot plastmasas slotas, kuras mēs piedāvājam jau daudzus gadus. Tāda slota maksā aptuveni sešus latus, toties arī kalpo sešus līdz astoņus mēnešus.

Domāju, ka ar laiku visiem apsaimniekotājiem nāksies iemācīt apkopējiem lietot mūsdienīgu inventāru. Tas ir finansiāli izdevīgāk! Parēķiniet paši: bērza slota bez kāta pie mums maksā 75 santīmus, bet lielveikalos – ap latu. Tā jāmaina ik pēc divām līdz četrām nedēļām. Sintētisko slotu var pasūtīt par 5,95 latiem (ja ņem vairumā, cena var kristies līdz 4,95 latiem). Ņemot vērā kalpošanas laiku, otrais variants jau tagad ir izdevīgāks, un dabīgo materiālu cenas turpina celties!

Bet vispār katrai apkalpojošajai organizācijai, katram privātmājas īpašniekam jādod iespēja izvēlēties tādu inventāru, kādu tas uzskata par labāku, tāpēc mēs turpināsim tirgot visu veidu slotas. Tikai iegaumējiet vienu lietu: gan namu pārvaldēm, gan dzīvokļu īpašnieku biedrībām izdevīgāk būtu pasūtīt inventāru uz priekšdienām, partijām. Teiksim, pērkot vienu grīdas suku kāpņu telpas uzkopšanai, jūs samaksāsiet 2,36 latus, pērkot vairākas, vienas cena būs 1,95 lati. Tādas pašas atlaides pie mums paredzētas arī citām uzkopšanas darbiem domātajām precēm.

Firmas eikals SIA «Audze» atrodas Rīgā, Bāriņu ielā 5 (blakus Āgenskalna tirgum). Telefons: 67615038.

Numuru arhīvs: spied un lasi!