Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Cik tagad maksā atkritumu izvešana?

„Lūdzu paskaidrot, kā praksē tiek piemērots Ministru kabineta noteikumu Nr. 1013 punkts, kurā ir runa par komunālo maksājumu pārrēķināšanu cilvēka prombūtnes gadījumā. Laiku pa laikam es aizbraucu no Latvijas un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā daru to zināmu pašvaldības namu pārvaldes Kurzemes iecirknim.

Manuprāt, prombūtnes laikā man nav jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem, kurus nesaņemu. Diemžēl mani atbrīvo tikai no maksas par ūdeni un kanalizāciju, bet maksu par atkritumu izvešanu rēķinā ietver. Sakiet, vai namu pārvalde rīkojas pareizi?”

Gaļina Frolova

Ministru kabineta noteikumos Nr. 1013 precīzi paskaidrots, kā dzīvokļa īpašniekam vai iemītniekam jāinformē pārvaldnieks par savu aizbraukšanu. Noteikumu 12. punkts skan šādi:

■ „Dzīvokļa īpašnieks iepriekš paziņo pārvaldniekam par dzīvoklī dzīvojošas personas prombūtni, ja tā ilgst vismaz septiņas dienas pēc kārtas, bet pēc attiecīgās personas atgriešanās informē par to pārvaldnieku. Informācija par dzīvoklī dzīvojošas personas pagaidu prombūtni nav izpaužama trešajām personām”.

Tātad, lai tiktu veikts pārrēķins, ir svarīgi IEPRIEKŠ paziņot namu pārvaldei par gaidāmo prombūtni. Tas ir galvenais nosacījums. Kas jādara pārvaldniekam, saņemot no dzīvokļa īpašnieka dokumentāri apstiprinātu informāciju par prombūtni? Viņam cilvēks jāatbrīvo no maksas par nesaņemtajiem pakalpojumiem. To nosaka Ministru kabineta noteikumu 11. punkts:

■ „Ja dzīvoklī uz tiesiska pamata dzīvojoša persona (turpmāk – dzīvoklī dzīvojoša persona) atrodas pagaidu prombūtnē vismaz septiņas dienas pēc kārtas, par viņu šai laikā netiek iekasēta maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, asenizāciju, kanalizāciju un ūdens patēriņu, ja tas dzīvoklī netiek uzskaitīts ar skaitītājiem”.

Tātad arī uz maksu par atkritumu izvešanu attiecas prasība veikt pārrēķinu. Bet par agru priecāties. Noteikumu 13. punkta pirmajā daļā ir precizējums. Maksa par pakalpojumiem netiek pārrēķināta

■ „ja pagaidu prombūtnē atrodas persona, kura vienīgā dzīvo dzīvoklī (izņemot kanalizāciju un ūdens patēriņu, ja tas dzīvoklī netiek uzskaitīts ar skaitītājiem)”.

Kā tad beigu beigās ir? Ja dzīvoklī dzīvo tikai viens cilvēks, tad pat prombūtnes gadījumā viņam nāksies maksāt savu daļu par atkritumu izvešanu un asenizāciju. Likumdevēji to skaidro šādi: ja arī dzīvokļa īpašnieks atkritumus neizmet, atkritumu vedēja ierašanās grafiks no tā nemainās.

Numuru arhīvs: spied un lasi!