Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kā maksāt mazāk?

Zane IRBE,
kompānijas Mateks Credit valdes locekle

Šobrīd daudziem rīdziniekiem problēmas rada maksājumi par dzīvokli un komunālajiem pakalpojumiem. Uzņēmums Rīgas siltums, piemēram, brīdina parādniekus par karstā ūdens un apkures iespējamo atslēgšanu mājām. Taču daudzām ģimenēm problēma ir vēl nopietnāka: cilvēki var palikt ne tikai bez siltuma, bet arī bez dzīvokļa, jo namu pārvaldes atsākušas nemaksātājus iesūdzēt tiesā.

Neļaut parādiem augt

Ko darīt šādā situācijā? Visiem skaidrs, ka krāt parādus nedrīkst kaut vai tāpēc, ka par katru nokavēto dienu namu pārvaldes uzrēķina kavējuma naudu. Ir jau arī labsirdīgi pārvaldnieki, kuri laiku pa laikam rīko akcijas, ļaujot parādniekiem samaksāt tikai parāda pamatsummu bez soda naudas. Bet, ja tā nenotiek, tikai kavējuma nauda vien parādu gada laikā var palielināt par 50–70%.

Kompānija Mateks Credit ir gatava palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem tikt galā ar parādiem bez milzīgās pārmaksāšanas. Mēs piedāvājam dažādas kreditēšanas shēmas – gan pret nekustamā īpašuma ķīlu, gan pret galvojumu. Aizdevumu procentu likmes ir saudzīgas, lai cilvēku nenosmacētu parādi pakalpojumu sniedzējiem un namu pārvaldēm un lai viņam nebūtu jāzaudē mājoklis.

Individuāls maksājumu grafiks

Kompānija Mateks Credit jau sen darbojas Latvijas finanšu tirgū. Daudziem rīdziniekiem mēs esam palīdzējuši samaksāt parādus vai privatizēt dzīvokli uz viņu vārda. Arī pašreiz Mateks Credit turpina izsniegt hipotekāros kredītus. Viens no šāda kredīta saņemšanas nosacījumiem ir iekrājušos dzīvokļa parādu samaksa. Kā viss notiek? Lai izkliedētu mītus, pastāstīšu, kā norisinās kreditēšanas process. Par mūsu klientiem kļūst cilvēki, kas nevēlas maksāt kavējuma naudu vai konfliktu ar namu pārvaldi novest līdz tiesai. Viņi nāk uz Mateks Credit, lai izrautos no parādu jūga, un mēs viņiem dodam šādu iespēju.

Vispirms klients Mateks Credit birojā Elizabetes ielā 8 tiekas ar mūsu kredītspeciālistu, kurš iepazīstina ar aizdevuma nosacījumiem. Hipotekāro kredītu mēs piešķiram ar fiksētu procentu likmi – 14% gadā.

Pēc tam speciālists palīdz klientam izstrādāt maksājumu grafiku. Ja cilvēks spēj katru mēnesi atmaksāt 500 latu, kredīta termiņš var būt īss, ja klients ir gatavs maksāt tikai 50 latu, arī viņam mēs izraudzīsimies piemērotu grafiku. Maksimālais mūsu kredīta atmaksāšanas laiks ir 15 gadi, bet pēc pieciem gadiem, ja klients šo laiku ir akurāti kārtojis maksājumus, aizdevuma termiņu iespējams pagarināt, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumu lielumu.

Ja atkal radies parāds

Mateks Credit speciālisti katram apmeklētājam detalizēti izskaidro visus līguma punktus, tāpēc nekādi pārsteigumi mūsu papīros nevar būt. Lai būtu pārliecība, ka dokumenti sastādīti un parakstīti pareizi, līguma noformēšana tiek pabeigta pie notāra. Vajadzības gadījumā dokumenti tiek tulkoti krievu valodā.

Kas notiek ar cilvēku, kuram radušās grūtības atmaksāt aizdevumu? Tas ir ļoti svarīgs jautājums, par kuru jārunā īpaši. Līgumā teikts, ka kompānijai Mateks Credit ir tiesības iekasēt soda procentus par katru nokavēto dienu. Šos procentus nepieskaita kredīta summai, tie krājas līdz kreditēšanas laika beigām. Taču garantēju, ka akurāts maksātājs, kam piecos gados dažas reizes gadījusies 10 dienu aizkavēšanās, sodīts netiks. Mēs, tāpat kā bankas, cenšamies palīdzēt godprātīgiem klientiem, ja viņiem radušās grūtības: piešķiram kredītu brīvdienas, pārskatām maksājumu grafikus un aizdevuma termiņus.

Nepatikšanas var rasties tikai ļaunprātīgiem parādniekiem, cilvēkiem, kas slēpjas no mūsu speciālistiem un, paļaudamies uz „gan jau”, sistemātiski kavē maksājumus.

Vēl tikai palicis jautājums, kāpēc cilvēki, kam vajadzīga nauda, neiet uz banku, bet meklē palīdzību kompānijā Mateks Credit. Pirmkārt, bankas vispār neizsniedz kredītus komunālo parādu dzēšanai. Otrkārt, pie mums ir vieglāk noformēt aizņēmumu, jo mēs visas formalitātes (zemesgrāmata, notārs, nodevas) nokārtojam klienta vietā. Kredītu izsniedzam tai pašā dienā.

14% gadā vai 2% mēnesī?

Ja cilvēkam iekrājies neliels parāds par dzīvokli, iesaku viņam ņemt kredītu pret galvojumu. Tādā gadījumā jāatnes mums izziņa par oficiālajiem ienākumiem un nekustamo īpašumu (lai gan, uzsveru, tas netiks ieķīlāts), kā arī atvest cilvēku, kurš ir gatavs galvot par klientu. Arī galvotājam būs vajadzīga izziņa par ienākumiem, bet, ja kredīta summa ir liela, tad arī izziņa par viņam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Uz kādu kredītu iesakām klientiem pretendēt? Ja parāds nav liels, ērtāk būs ņemt kredītu pret galvojumu, kura noformēšana maksā 50 latu. Toties likme tādam kredītam ir 2% mēnesī jeb 24% gadā. Likme hipotekārajam kredītam ir zemāka – tikai 14%, bet pati aizdevuma noformēšana maksā dārgāk, aptuveni 300 latu. Tātad kredītu pret dzīvokļa ķīlu izdevīgāk ir ņemt tiem, kam sakrājušies lieli parādi, vai arī tiem, kas vēlas aizņemties naudu, piemēram, biznesa attīstīšanai, komunālo maksājumu parāda samaksai izmantojot tikai daļu aizņemto līdzekļu

Izvēlies atbildīgi!

Vēlos brīdināt rīdziniekus, ka vislabāk Mateks Credit kredītu ir noformēt kompānijas centrālajā birojā Elizabetes ielā 8 (bezmaksas tālrunis 80000300), neizmantojot starpnieku pakalpojumus.

Pirms pieņemt lēmumu aizņemties naudu, cilvēkam vai visai ģimenei rūpīgi jānovērtē savas finansiālās iespējas. Mūsu kompānija var palīdzēt samaksāt parādu par dzīvokli, bet nevar tā īpašnieku pasargāt no turpmākiem komunālajiem maksājumiem un nepieciešamības atdot aizņēmumu. Ņemot kredītu, ikvienam ir jāapzinās atbildība savā un savu tuvinieku priekšā.

Numuru arhīvs: spied un lasi!