Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vasarā siltums kļūs lētāks

Ziema beigusies, bet Rīgas siltums turpina mums piespēlēt grūti atminamas mīklas. Uzņēmums paziņojis, ka maijā tā pakalpojumu tarifs būs gandrīz par 20% zemāks. Šis jaunums šķiet gluži kā ņirgāšanās par rīdziniekiem! Ziemā uzņēmums piegādāja mums siltumu par pasakainu cenu, bet pavasarī, kad šis pakalpojums nevienam vairs nav vajadzīgs, ziņo par cenas pazemināšanu. Nav ko teikt, ērta taktika.

Sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis uzņēmuma Rīgas siltums pakalpojumu jauno tarifu. Tikai nesmejieties, bet pavasarī un vasarā siltuma cena būs 36,73 lati par megavatstundu, kas ir par 19,4% mazāk nekā 2008. gada oktobrī. Salīdzinājumā ar pašreizējo tarifu siltumenerģija kļūs par 12,9% lētāka.

Uzņēmuma darbinieki skaidro, ka siltumenerģijas tarifs pazemināts sakarā ar gāzes cenas kritumu. Esat pārsteigti? Mēs arī. Pasaulē gāzes cenas ievērojami kritās jau pirms daudziem mēnešiem, bet Rīgas siltuma pakalpojumi bija un palika pasakaini dārgi. Vai tiešām uzņēmums speciāli vilcinājās ar tarifa pazemināšanu, gaidot vasaru?

Taču eksperti sausi skaidro, ka rīdziniekiem neesot iemesla justies aizvainotiem. Rīgas apkures tarifi reaģējot tikai uz zilā kurināmā cenas ilgtermiņa izmaiņām. Ja zemāka gāzes cena saglabājas vismaz trīs mēnešus, Rīgas siltums iesniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram tarifu pazemināšanas projektu. Pēc trim mēnešiem apkures cenu atkal var pārskatīt.

Pašreizējam cenas pazeminājumam it kā vajadzētu mūs iepriecināt, bet... neiepriecina. Tāpēc ka relatīvi lēti Rīgas siltuma pakalpojumi būs tikai vasarā – laikā, kad tos neviens neizmanto. Jau septembrī vai oktobrī, ja gāzes cena atkal sāks celties, monopolists var pārsteigt mūs ar kārtējo tarifa paaugstinājumu. Turieties!

Numuru arhīvs: spied un lasi!