Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Rīgā ir lētākā apkure

Katrā Latvijas pilsētā ir atšķirīgs siltumenerģijas tarifs, rezultātā iedzīvotāji par vienādu saņemtā siltuma daudzumu maksā atšķirīgi. Pagājušajā mēnesī, piemēram, dārgākā apkure bija Siguldā – 61 eiro par 1 MW/h, savukārt vismazāk par megavatstundu maksā rīdzinieki.

Vismaz divus gadus dārdzības līdera titulu saglabāja Lēdmane (pagasta centrs Lielvārdes novadā) – šeit tarifs turējās ap 80 eiro par 1 MW/h. Pēc tam, kad apvienojās divu apdzīvoto centru siltumtīkli, apkures tarifu izdevās normalizēt – tas samazinājās (tā ziņoja LTV 7).

Patlaban līderos ir nonākusi Sigulda, un vietējie iedzīvotāji par šo „rekordu” nepriecājas, jo, kā stāsta kāda siguldiete, „par 40 kvadrātmetru liela dzīvokļa apkuri mēnesī nākas maksāt aptuveni 120–130 eiro”. Siguldas siltumtīkli ir firmas Wesemann-Sigulda pārziņā, un uzņēmumā atsakās tarifu komentēt. Pilsētas domē taisnojas, ka „pilsēta ir izstiepta”, tādēļ dzīvojamās mājas atrodas tālu no katlumājām.

Pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas datiem, bez Siguldas ar dārgākajiem apkures tarifiem „TOP 5” ietilpst Cēsis, Smiltene, Talsi un Saldus. Savukārt vislētākais siltums ir Rīgā – 44,39 EUR/MW/h. Iedzīvotājiem draudzīgāko tarifu „TOP 5” bez Rīgas vēl iekļuvušas Aizkraukle, Dobele, Ludza un Olaine.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā secināts, ka, sākoties apkures sezonai, vidējais siltuma tarifs Latvijā ir līdzīgs tarifam, kāds bija iepriekšējās apkures sezonas beigās.

Numuru arhīvs: spied un lasi!