Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kas ir sociālās mājas un kam tiesības tajās mitināties?

Plānots, ka Rīgā durvis vērs četras jaunas sociālās mājas ar vairāk nekā 400 dzīvokļiem. Tas ļaus par trešo daļu samazināt rindu maznodrošinātajiem cilvēkiem, kuri nespēj samaksāt parastos komunālos rēķinus un pretendē uz sociālo mājokli.

Sociālā mājokļa pretendentus Rīgā reģistrē dzīvokļu rindas 13. reģistrā. Patlaban tajā reģistrēti aptuveni 1500 ģimeņu un atsevišķi dzīvojošu personu. Līdz šim rindu samazināt neizdevās, jo pilsēta ik gadus saņēma tikai 100 jaunu sociālo dzīvokļu. Šogad Rīgas dome nolēmusi forsēt sociālo mājokļu būvniecības tempu.

Ar ko izdevīgs dzīvoklis sociālajā mājā? Vispirms jau ar to, ka par īri jāmaksā pēc pazeminātas likmes – 4 santīmi par kvadrātmetru. Pārējās apsaimniekošanas izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta. Turklāt sociālās mājas ir aprīkotas tā, lai tajās ērti varētu pārvietoties invalīdi riteņkrēslos. Tur pastāvīgi atrodas dežurants, ierodas sociālie darbinieki.

Diemžēl tādam mājoklim ir arī mīnusi: daudzbērnu ģimenes dzīvo līdzās pensionāriem, inteliģenti ļaudis – skandālistiem un dauzoņām. Taču tiek strādāts pie tā, lai sociālajās mājās uzlabotu vidi. Pagājušajā gadā to apsaimniekošanu pārņēma pašvaldības uzņēmums Rīgas pilsētbūvnieks. Tiek veikti remonta darbi. Nelabvēlīgākās mājas Meldru ielā 58 iemītnieki nesen izvietoti citur, Rīgas dome piešķīrusi divus miljonus latu tās kapitālajam remontam, un drīzumā bijušajā „čūskulājā” patīkamu mājvietu radīs 150 ģimenes.

Šovasar Rīgas pilsētbūvnieks sāk būvēt trīs sociālās mājas ar 260 dzīvokļiem Imantas 8. līnijā. Rīdzinieki jau sāk interesēties, kā dabūt dzīvokļus jaunajās mājās.

Šajā numurā esam apkopojuši Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta informāciju par Rīgas iedzīvotāju kategorijām, kam ir tiesības uz sociālo dzīvokli. Saglabājiet šo informāciju, nododiet tuviniekiem, kam nepieciešama palīdzība. Mēs vēlamies, lai jūs zinātu savas tiesības.

Numuru arhīvs: spied un lasi!