Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vajadzīgs remonts? Saņemiet līdzfinansējumu!

Rīgs dome turpina apmaksāt 50% no mājas remontdarbos iztērētajiem līdzekļiem. Jūnijā nauda tikusi piešķirta septiņām mājām

Rīgas dome turpina iedzīvotājiem piešķirt līdzekļus māju remontiem. Atgādinām, ka saskaņā ar Rīgas domes programmu, ikviena daudzdzīvokļu māja var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu 50% apmērā no mājas remontdarbos vai siltumnoturības paaugstināšanas pasākumos ieguldītajiem līdzekļiem.

Jau ziņojām, ka maijā dome parakstīja pirmos līgumus ar mājām, kuras bija izturējušas Rīgas enerģētikas aģentūras konkursa nosacījumus un saņēmušas speciālas konkursa komisijas apstiprinājumu. Jūnija vidū līgumus parakstīja vēl septiņas mājas.

Šīs septiņas mājas no pašvaldības saņems 81 tūkstoti eiro, tātad darbi tiks izpildīti vairāk nekā par 160 tūkstošiem eiro.

Rīgas domē uzzinājām, ka mājai Rīgā, Alojas ielā 2, ir piešķirti 4547 eiro. Mājas pārvaldnieks ir biedrība „Alojas nams”. Par kopējo summu 9094 eiro iedzīvotāji izremontēs mājas cokolu un taisīs kosmētisko remontu kāpņu telpā.

Savukārt biedrība „Ozolciema iela 10/5” no domes ir saņēmusi 16945 eiro, kas nozīmē, ka par divas reizes lielāku summu tiks veikts betona jumta hidroizolācijas kārtas remonts mājai Bruknas ielā 8 Rīgā. Pašiem iedzīvotājiem sakrāt gandrīz 34 tūkstošus eiro nav vienkāršs uzdevums, bet tagad dzīvokļu īpašnieki jaunu jumtu iegūs par puscenu.

Biedrība „Kazarmu nams” apsaimnieko pavisam nelielu māju Kazarmu ielā 8 Rīgā. Īpašnieki šeit milzu remontdarbus nav plānojuši, viņu galvenā rūpe patlaban ir karstā un aukstā ūdens cauruļu remonts pagrabā. Šim mērķim pašvaldība ir izdalījusi 1000 eiro, bet otru pusi iedzīvotāji maksās paši.

Līgumu par salīdzinoši liela līdzfinansējuma maksājumu šā gada jūnijā parakstīja kooperatīvs „Inženieris”. Pašvaldība ir piešķīrusi 17350 eiro līdzfinansējumu piecstāvu mājas Maskavas ielā 252/2 jumta ruļļveida seguma nomaiņai. Ja nebūtu palīdzības, iedzīvotāji vēl ilgi darbus nesāktu, jo būtu jākrāj nepieciešamā naudas summa un sakrāt 34 tūkstošus eiro ir sarežģīts uzdevums pat lielām mājām. Interesanti, ka projektu konkursā piedalās arī tikko aprakstīto adrešu kaimiņmājas. Piemēram, biedrība „Nams-254” ir mājas Maskavas ielā 254/6 apsaimniekotāja un vēlas saņemt 7500 eiro gala sienu siltināšanai un fasādes daļējai atjaunošanai. Biedrība „Brantkalna 9” gatavojas tērēt 25 tūkstošus eiro logu un durvju nomaiņai koplietošanas telpās un jumta hidroizolācijas pārklājuma atjaunošanai. Pusi no šīs summas segs pašvaldības līdzfinansējums.

Pagaidām rekordlielu līdzfinansējumu – 21300 eiro lūdz biedrība „78B”. Nauda nepieciešama abu gala sienu siltināšanai.

Māju pārstāvji, kuri vēlas saņemt Rīgas domes līdzfinansējumu savu māju remontiem vai siltumnoturības paaugstināšanai, var konsultēties Rīgas enerģētikas aģentūrā Brīvības ielā 49/53, 5. stāvā, 518. kabinetā. Interesenti tiek gaidīti otrdienās no 9.00 līdz 13.00 un ceturtdienās no 13.00 līdz 17.00. Projekta koordinatore – Marija Kruglova, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Tāpat konsultāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 26664533.

Iepriekš nosauktajā adresē pieņem arī iesniegumus līdzfinansējuma saņemšanai.

Numuru arhīvs: spied un lasi!