Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vērtēs namu pārvaldes Zemgale vadītāju

„Gribam pasūdzēties par savu namu pārvaldnieku Valdi Holbergu. Aizvadītā gada beigās vērsāmies SIA Zemgale ar lūgumu izremontēt mūsu kāpņu telpu. Saņēmām no pārvaldnieka atbildes vēstuli, kurā bija rakstīts, ka mājai ir lieli parādi, bet situācija valstī ir tāda, ka tuvākajos četros piecos gados namu pārvaldes finansiālo stāvokli izlīdzināt nav iespējams. Jaunā maksa par mājas apsaimniekošanu esot aprēķināta tā, lai tikai dzēstu vecos parādus, bet remontam nauda neatliek. Kas notiek? Kur palikuši mūsu uzkrājumi un kā radušies tik neprātīgi parādi?” raksta Zemgales priekšpilsētas iedzīvotāji.

Valdim Holbergam adresēti jautājumi ir ne tikai iedzīvotājiem, bet arī RD Komunālajam departamentam. Izrādās, tā darbiniekiem ir zināms par namu pārvaldnieka dīvainajām vēstulēm. Viņi ir sazinājušies ar Holberga kungu, bet kaut cik saprotamu skaidrojumu nav saņēmuši. Beidzot janvārī šī informācija nonāca līdz deputātu ausīm domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejā.

– SIA Zemgale priekšsēdētājs atsūtīja vēstuli, kurā apgalvo, ka ziņas par māju finansiālo stāvokli var sniegt tikai iedzīvotājiem, – par dumpinieku sūdzas Komunālā departamenta darbiniece Silvija Mišurova. – Tā mēs palikām neziņā par to, kas īsti notiek SIA Zemgale un kādi parādi iedzīvotājiem jāatdod namu pārvaldei.

Departamentā uzskata, ka namu pārvaldnieks ir mēģinājis iekasēt no iedzīvotājiem it kā deviņdesmito gadu beigās un vēlāk radušos parādus. Pēc Rīgas domes juristu domām, tas ir nelikumīgi.

– Bet Rīgā tas kļuvis par vispārēju tendenci. 2008. gadā un šogad namu pārvaldes sākušas sagatavot iedzīvotājiem gada tāmes ar pozīciju „parādu dzēšana”, – Komunālo jautājumu komitejai pavēstīja departamenta darbiniece.

Vairāk par apšaubāmajiem rēķiniem ierēdņos sašutumu vieš Valda Holberga nepiekāpība.

– Agrāk mēs nesadarbojāmies, bet mierīgi sadzīvojām. Tagad sācies karš, – viņi saka, komentējot namu pārvaldnieka uzvedību.

Valdim Holbergam klāt neesot, deputāti jautājumu nesāka izskatīt. Tiesa, komitejas priekšsēdētājs Imants Kalniņš atzina, ka namu pārvaldnieka atteikšanās sniegt Rīgas domei informāciju par SIA Zemgale finansēm ir acīm redzams pārkāpums, jo formāli domei joprojām pieder lielākā daļa daudzstāvu namu, kas nav noņemti no bilances.

Pieņemts lēmums namu pārvaldnieku uzaicināt uz komitejas nākamo sēdi.

– Reizē iesaku novērtēt Holberga atbilstību ieņemamajam amatam, – rezumēja komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Karpovičs.

Jautājums par vecajiem parādiem, ko namu pārvaldes pieraksta Rīgas iedzīvotājiem, pagaidām paliek atklāts.

Numuru arhīvs: spied un lasi!