Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Desmit jaunības baušļu

Kādā žurnālā atradu interesantu rakstu. Starptautiska ārstu, psihologu un dietologu grupa izstrādājusi „desmit baušļus”, kurus ievērojot mēs nedaudz pagarināsim un padarīsim patīkamāku mūsu uzturēšanos šai saulē.

  • Nepārēdieties! 2500 kaloriju vietā iztieciet ar 1500. Tā jūs dosiet atslodzi savām šūnām un uzturēsiet to aktivitāti. Šūnas ātrāk atjaunosies un organisms kļūs mazāk uzņēmīgs pret slimībām. Ievērojiet mērenību – neēdiet daudz, bet arī ne pārāk maz.
  • Ēdienkartei jābūt atbilstošai jūsu vecumam. Pēc trīsdesmit pirmās krunciņas parādīsies vēlāk, ja uzturā regulāri lietosiet aknas un riekstus. Cilvēkiem virs četrdesmit derīgs ir beta karotīns. Pēc piecdesmit nepieciešams kalcijs, kas uztur formā kaulus, un magnijs, kas veicina normālu sirdsdarbību. Vīriešiem pēc četrdesmit vajadzīgs selēns, ko satur siers un nieres, tas palīdz mazināt stresu. Pēc piecdesmit īpaši ieteicamas zivis, lietojot tās uzturā, pasargāsim sirdi un asinsvadus.
  • Atrodiet sev piemērotu darbu! Darbs palīdz saglabāt jaunību, apgalvo franči. Tas, kurš nestrādā, izskatās par pieciem gadiem vecāks. Pēc sociologu domām, nozīme ir arī profesijai – ilgāk jauni izskatīsies un jutīsies diriģenti, filozofi, mākslinieki un garīdznieki.
  • Atrodiet sev pāri dzīvē! Mīlestība un maigums ir labākie līdzekļi pret novecošanu.
  • Labi, ja jums ir savs viedoklis par lietām un parādībām. Cilvēks, kurš apzinās dzīves jēgu, daudz retāk grimst depresijā un jūtas nospiests nekā tas, kurš pasīvi peld pa straumi.
  • Kustieties! Pat astoņas sporta nodarbībām veltītas minūtes pagarina dzīvi. Kustoties atbrīvojas augšanas hormons, kura veidošanās īpaši samazinās pēc trīsdesmit gadu vecuma.
  • Guliet vēsā istabā! Ir pierādīts, ka tas, kurš guļ 17–18 grādu temperatūrā, ilgāk saglabā jaunību, jo vielmaiņa organismā un vecuma pazīmju parādīšanās ir atkarīga arī no apkārtējās vides temperatūras.
  • Laiku pa laikam palutiniet sevi! Spītējot visiem ieteikumiem par veselīgu dzīvesveidu, reizēm atļaujieties kādu gardāku kumosiņu. Tāpat, ja jums ir iepatikusies jauna kleita vai somiņa, nesāciet uzreiz domāt par taupību.
  • Nevajag vienmēr apvaldīt dusmas, reizēm ļaujiet tām vaļu. Tie, kas pastāvīgi nomokās ar pašpārmetumiem tā vietā, lai pastāstītu, kas viņus sarūgtina, apmainītos domām ar apkārtējiem un pat pastrīdētos, biežāk slimo, tostarp arī ar ļaundabīgiem audzējiem. Starptautiskā mērogā veiktas testēšanas rezultāti liecina, ka 64% no aptaujātajiem vēža slimniekiem ir mūžam apspieduši dusmas sevī.
  • Trenējiet smadzenes! Laiku pa laikam paminiet krustvārdu mīklu, uzspēlējiet kādu kolektīvu spēli, kas prasa prāta piepūli, mācieties svešvalodas. Rēķiniet prātā, nevis tikai ar kalkulatoru. Likdami smadzenēm darboties, mēs palēninām vecumam raksturīgo prāta spēju degradāciju, aktivizējam sirds un asinsrites sistēmas darbību un vielmaiņu.

Numuru arhīvs: spied un lasi!