Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Labi logi kalpo ilgi

Atbild Atis JUMIĶIS,
kompānijas Rehau tehniskais konsultants

Protams, jauni plastmasas logi daudzējādā ziņā ir labi – sargā no putekļiem un trokšņa, laiž cauri vairāk gaismas. Bet tas nepavisam nenozīmē, ka, ielicis jaunus logus, dzīvokļa saimnieks ir atbrīvots no tādām rūpēm kā logu mazgāšana un īpaša kopšana. Šai sakarā mūsu avīzes lasītāji adresē firmai Rehau dažus zīmīgus jautājumus.

«Pastāstiet, kā kopjami jaunie logi? Vai tie jāmazgā ar īpašiem līdzekļiem vai var lietot parastās sadzīves ķimikālijas?»

Plastmasas logus tiešām drīkst tīrīt tikai ar speciālām ķimikālijām vai tīru ūdeni. Nekādā gadījumā nelietojiet abrazīvus materiālus, kuri neatgriezeniski sabojās profila virsmu.

«Mums gadījās ķibele – saskrāpējām logam stiklu un daļu rāmja. Ko darīt?»

Sabojāto profila virsmu daļēji var atjaunot ar īpašu plastmasas slīpēšanai domātu līdzekli. Turpretī skrambu stiklā likvidēt nav iespējams, vienkāršāk stiklu nomainīt.

«Logs it kā kļuvis grūtāk aizverams. Vīrs ierosināja viras ieeļļot ar mašīneļļu, bet es aizliedzu, baidos, ka varam sabojāt detaļas. Kā eļļot armatūru modernajiem logiem?»

Furnitūra attiecīgi iezīmētajās vietās jāieeļļo ar parasto mašīneļļu vismaz reizi gadā. Ja logs ļoti bieži tiek vērts vaļā un ciet, šo procedūru var atkārtot biežāk. Pie viena noslaukiet no furnitūras putekļus un netīrumus, tā jūs pagarināsiet tās kalpošanas laiku.

«Gumijas blīvējums logam ir sakaltis un pat sācis drupt. Vai to iespējams nomainīt?»

Ja blīvējumus nekopj, tie pēc aptuveni pieciem kalpošanas gadiem var zaudēt elastību. Jā, tos nāksies nomainīt. Katrs ražotājs piedāvā šai problēmai savu risinājumu, bet Rehau logiem gumijas daļas nav grūti nomainīt. Šai nolūkā jums jāvēršas tuvākajā ražotāja pārstāvniecībā (kontaktinformācija atrodama mājas lapā www.rehau.lv). Lai blīvējumi iespējami ilgāk neradītu problēmas, pietiek reizi gadā tos noziest ar silikona zīmuli vai apsmidzināt ar speciālu aerosolu. Šie līdzekļi pasargā gumiju no plaisāšanas un ļauj tai saglabāt elastību.

«Dzirdējām, ka kaimiņiem ir deformējies plastikāta logs, un prātojam, vai mums nedraud tas pats. Kā izvairīties no šādām nepatikšanām?»

Loga deformācijai var būt visdažādākie cēloņi. Minēšu tikai galvenos. Daži ražotāji, vēlēdamies logu padarīt maksimāli lētu, taupa uz neredzamo komponentu – armatūras, profila sienu biezuma rēķina, pievieno otrreiz lietojamus materiālus, neievēro ražošanas tehnoloģiju. Vēl deformācijas cēlonis var būt nepareiza montāža. Piemēram, logu nedrīkst stiprināt ar celtniecības putām, kas domātas šuvju aizpildīšanai!

No nepatikšanām iespējams izvairīties, vajag tikai gribēt. Nekad neizvēlieties pašus lētākos logus, tad jau labāk atstāt vecos padomju laika rāmjus. Pieprasiet no ražotāja iespējami vairāk sertifikātu un apliecību, kas liecina, ka logiem veiktas visas nepieciešamās pārbaudes. Pieprasiet, lai meistari vispirms apraksta loga pareizas uzstādīšanas procesu un pēc tam stingri to ievēro.

Numuru arhīvs: spied un lasi!