Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Ilggadējs parāds par gāzi

„Labdien! Dzīvoju Rīgā, Maskavas ielā, un ilgos bezdarba un slimības gados esmu iekrājusi milzu parādu par gāzi – 280 latu. Tā kā nespēju samaksāt uzreiz pēc Latvijas gāzes brīdinājuma saņemšanas, man atslēdza pakalpojumu un parādam pieskaitīja vēl 280 latu kavējuma naudas.

Tagad man, maznodrošinātai pensionārei ar 58 latu ikmēneša ienākumu un manā dzīvoklī pierakstītajai meitai ar diviem maziem bērniņiem, kura iztiek tikai ar pabalstiem un alimentiem 60 latu apmērā, jāsamaksā 560 latu parāds par gāzi, pretējā gadījumā mums draud ar tiesu un izlikšanu.

Diemžēl Rīgas sociālais dienests nesedz maznodrošinātiem cilvēkiem parādus par gāzi, tāpēc jārēķinās tikai ar pašu spēkiem. Lūdzu Latvijas gāzes Klientu apkalpošanas centra darbinieci sastādīt parāda samaksas grafiku vienam diviem gadiem, lai mēs varētu maksāt 20–30 latu mēnesī, bet saņēmu atbildi: „Nē! Parāds jums jānokārto trijos maksājumos.”

Kāpēc Latvijas gāze neizrāda pretimnākšanu maznodrošinātiem cilvēkiem? Vai tiešām uzņēmumam vairāk rūp dabūt mūsu dzīvokli, nekā atgūt parādu 24 mēnešu laikā?” Tatjana

Atbild AS Latvijas gāze pārstāvis Vinsents Makaris:

– Mūsu uzņēmums nedod ilgstošu samaksas termiņa pagarinājumu klientiem, kuri vairākus gadus ļaunprātīgi nav maksājuši par gāzi. Šobrīd vidējā maksa par gāzi dzīvokļos, kur uzstādīta tikai plīts, ir 3,50 latu mēnesī. Varat iedomāties, cik ilgi nav maksājusi Tatjana, lai iekrātu 280 latu lielu pamatparādu?

Katrā gadījumā jautājumu par parāda samaksas grafiku mūsu speciālisti skata individuāli. Tatjana ilgus gadus ir rīkojusies negodīgi, un tagad es redzu tikai vienu iespēju: ja viņa uzreiz samaksās pamatparādu, uzņēmums varētu lemt par kavējuma naudas anulēšanu. Taču Tatjanai pašai jārāda iniciatīva un aktīvi jāiesaistās dialogā ar mūsu Klientu apkalpošanas centru.

Numuru arhīvs: spied un lasi!