Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Pret ūdens zēdzībām

„Mēs, rajona iedzīvotāji, rakstām šo vēstuli cerībā tikt sadzirdēti. Līdz šim Rīgas dome un namu pārvaldes lēmumus par ūdens zudumu apmaksas kārtību ir pieņēmušas, neņemot vērā dzīvokļu saimnieku domas. Tomēr palikusi cerība, ka viens otrs rīdzinieku ieteikums kādreiz tiks uzklausīts.

Laikraksta decembra numurā jūs publicējāt kāda rīdzinieka vēstuli, kurš pauda sašutumu par pieskaitījumiem komunālo maksājumu rēķinos. Namu pārvalde katru mēnesi aprēķina starpību starp mājas kopējā ūdens mērītāja un mūsu individuālo skaitītāju rādījumiem, un iedzīvotājiem nākas šo starpību samaksāt.

Mums skaidro, ka vainīgi kaimiņi, kas zog ūdeni. Jā, ir Rīgā arī zagļi, bet nevar taču visus mērīt ar vienu mērauklu! Vai esat padomājuši, cik daudz ūdens nozagts pašiem iedzīvotājiem?

Mēs ar kaimiņiem nolēmām pārbaudīt savus jaunos, nesen uzstādītos skaitītājus. Katrs no krāna piepildījām triju litru burku. Paskatījušies, ko rāda skaitītāji, neticējām savām acīm: visi skaitītāji uzrādīja aptuveni par 300 gramiem vairāk aukstā ūdens, nekā bijām iepildījuši burkās. Arī karstais ūdens bija ieliets „ar kaudzīti” – aparāti bija Rīgas ūdens labā kļūdījušies aptuveni par 100 gramiem. Parēķiniet, cik daudz lieka ūdens mums šādā veidā pieraksta, ja katrs cilvēks izlieto vismaz 4000–5000 litru mēnesī.

Tāpēc arī rīdzinieki dumpojas, skatoties, kā skaitītāji darbojas. Rodas iespaids, ka šie mērinstrumenti speciāli noregulēti tā, lai kļūdītos ūdens piegādātāja labā.

Apkalpojošās organizācijas nevēlas lemt par precīzāku skaitītāju uzstādīšanu. Arī pret zādzībām tās nevar cīnīties. Mēs ieteiktu ar likumu noteikt namu apsaimniekotājiem tiesības dzīvokļos pārbaudīt ūdens mērītājus. Jūs pareizi rakstāt: ja kāds no iedzīvotājiem neielaiž pie sevis pārbaudītājus, tas nozīmē, ka viņam nav tīra sirdsapziņa. Tāds lai arī apmaksā visus ūdens zudumus mājā!

Bet pagaidām lielākos izdevumus par ūdens zudumiem nākas uzņemties godīgajiem Rīgas iedzīvotājiem, kuri neaprīko skaitītājus ar magnētiem, – viņiem pierēķina tā dēvēto „korekciju”. Lai apsaimniekotāji lielāku uzmanību pievērš tiem, kas apgalvo, ka mēnesī patērē tikai 0,5 kubikmetrus ūdens. Ir daudz paņēmienu, kā cīnīties pret ūdens zudumiem un zādzībām. Laiks sākt kaut ko darīt, jo mēs jau trešo gadu maksājam „par to puisi”. Pietiek!”

Grupa iedzīvotāju no Riekstu ielas Iļģuciemā.

Numuru arhīvs: spied un lasi!