Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Negrib pārrēķināt kavējuma naudu

„Vēlos pastāstīt par savu problēmu, jo uzskatu, ka pret mani izturējušies netaisnīgi.

Dzīvoju Rīgā, Melnsila ielā. Ekonomiskā krīze smagi skāra mūsu ģimeni: dēls zaudēja darbu, man samazināja algu. 2009. gada beigās mūsu ienākumi pa abiem bija 205 lati. Septembrī dēls nonāca slimnīcā, kļuva pavisam grūti.

Protams, pamazām iekrājās parāds par dzīvokli. Glāba tikai tas, ka no 2010. gada marta līdz šā gada februārim man bija piešķirts maznodrošinātas personas statuss, tāpēc varēju rēķināties ar dažiem bezmaksas pakalpojumiem un pabalstiem. Martā man pagarināja statusu līdz septembrim (ieskaitot), jo elektroenerģijas un siltuma tarifu pieauguma dēļ mans stāvoklis tikai pasliktinājās.

Tai laikā mēs bijām palikuši namu pārvaldei parādā ap 200 latu. Oktobra sākumā aizņēmos no paziņām naudu un steidzos uz SIA Rīgas namu pārvaldnieks norēķināties. Samaksāju 200 latu kasē un mierīgi devos mājup. Bet, kad pēc dažām dienām saņēmu oktobra rēķinu, gandrīz nokritu – tur bija rakstīts, ka es joprojām esmu parādā 54 latus, neskaitot kārtējo maksājumu.

Namu pārvaldē noskaidroju, ka 54 lati ir kavējuma nauda, kas krājusies aptuveni gadu. Jautāju, kāpēc, man taču tai laikā bija maznodrošinātas personas statuss, bet tādiem cilvēkiem namu pārvalde sankcijas nepiemēro. Atbilde bija pārsteidzoša: „Ja jūs savu parādu būtu samaksājusi līdz septembra beigām, kad jums vēl bija maznodrošinātas personas statuss, kavējuma nauda tiktu norakstīta, bet tā kā jūs atnācāt oktobra sākumā, kad statusa termiņš bija beidzies, nāksies maksāt soda procentus pilnā apmērā!”

Centos protestēt, bet juristi pat nevēlējās mani uzklausīt. Man sastādīja jaunu parāda samaksas grafiku. Sakiet, vai Rīgas namu pārvaldnieka filiāles darbinieki rīkojās pareizi?”

Sarmīte no Āgenskalna

Atbild Ervins Straupe, uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājs:

– Laikā, kad mūsu namu pārvaldes klientam ir maznodrošinātas personas statuss, tam tiek piemēroti visi mūsu instrukcijās paredzētie atvieglojumi. Tostarp dzīvokļa parādam nepierēķina kavējuma naudu. Pat ja klients, kā šajā gadījumā Sarmīte, pamatparādu samaksā pēc tam, kad izziņai par maznodrošinātas personas statusu derīguma laiks ir beidzies, kavējuma nauda par periodu, kad cilvēks ir skaitījies sociāli neaizsargāts, netiek aprēķināta. Tāpat, ja cilvēks kaut kādu iemeslu dēļ nav laikus savas filiāles grāmatvedībā uzrādījis izziņu par maznodrošinātas personas statusa piešķiršanu un viņam ir aprēķināta kavējuma nauda, viņam ir tiesības uzrādīt dokumentu un pieprasīt pārrēķinu. Ja kādu iemeslu dēļ neizdodas panākt pārrēķinu vai atbrīvojumu no kavējuma naudas maksāšanas, lūdzam par šo pārkāpumu ziņot SIA Rīgas namu pārvaldnieks vadībai!

Redakcijas piebilde

Uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājam adresētu iesniegumu var atstāt Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centros Daugavpils ielā 31, Kungu ielā 7/9, Brīvības gatvē 266, E. Smiļģa ielā 46, Rūpniecības ielā 21, Dzirciema ielā 26, Gobas ielā 6a, P. Lejiņa ielā 5, Deglava ielā 194, korp. 4, Baltāsbaznīcas ielā 52 un Valdeķu ielā 20, korp. 4.

Numuru arhīvs: spied un lasi!