Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vai man ir tiesības uz dzīvokli?

„Labdien! Rakstu jums, jo nezinu, kur vēl varētu vērsties pēc palīdzības. Varbūt kaut ko varēsiet ieteikt. Lieta ir diezgan bezcerīga. Bet labāk sākšu visu no sākuma. Padomju laikā mani vecāki saņēma trīsistabu dzīvokli. Dzīvojām draudzīgi, varējām samaksāt visus rēķinus. 1986. gadā man piedzima meita, ko audzināju viena. 1991. gadā mēs ar maniem vecākiem pensionāriem vairs nevarējām galus savilkt kopā, nācās dzīvokli apmainīt pret mazāku.

Tā 1996. gadā ar māklera palīdzību, kurš mūs nekaunīgi piekrāpa, nokļuvām saimnieka mājā neremontētā vienistabas dzīvoklītī bez ērtībām. Apmetāmies tur tikai tāpēc, ka baidījāmies palikt uz ielas. Drīz vien tēvs no pārdzīvojumiem nomira. Mēs palikām trijatā, man bija tikai pagaidu darbs, bet par dzīvokli maksājām kārtīgi. Beidzot tomēr sakrājās 43 latu parāds par elektrību, un saimniece mūs bez jebkādas tiesas ar visām mantām izmeta pagalmā. Vai viņai bija tādas tiesības?

Tagad mana māte dzīvo pie māsas, es visus šos gadus īrēju dzīvokli. Meita ir apprecējusies un dzīvo kopā ar vīra lielo ģimeni. Strādāt viņa nevar, jo viņai ir četrus gadus vecs dēliņš, un nav neviena, kas varētu bērnu pieskatīt. Gribu zināt, vai man ir tiesības uz pašvaldības dzīvokli? Vai es pēc tam varētu to nodot savai meitai un viņas ģimenei?” jautā mūsu lasītāja Žuravļova.

Iesakām uzreiz vērsties Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldē (Brīvības ielā 49/53), kur jums sīki izskaidros jūsu tiesības. Iepriekš varat konsultēties ar speciālistiem pa pašvaldības bezmaksas informācijas tālruni 80000800.

Atgādinām arī, ka jūsu meitai ir tiesības pretendēt uz pabalstu, ko piešķir mātēm, kuras vietu trūkuma dēļ nevar savus bērnus iekārtot bērnudārzā. Lai noformētu nepieciešamos dokumentus, meita var vērsties Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta lietu departamentā Hanzas ielā 7.

Numuru arhīvs: spied un lasi!