Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Renovācija uzņem tempu

Šovasar plašumā vēršas mājokļu renovācija ar ES struktūrfondu atbalstu. Jūnijā līgumus par dalību siltināšanas programmā parakstīja vēl pāris desmiti māju. Progress ir acīm redzams.

Nevar teikt, ka cilvēki ar lielu uzticēšanos uzņem Eiropas līdzfinansējuma programmu. Mūsu prātos cieši iesakņojusies pārliecība, ka neviens tāpat naudu nedod. Gan jau Eiropai, kas ir gatava segt pusi no mūsu daudzdzīvokļu māju renovācijas izmaksām, no tā tiek savs labums!

Bet tikmēr, kamēr aizdomīgie meklē Ekonomikas ministrijas piedāvātajā renovācijas programmā zemūdens akmeņuAs, attapīgākie mājokļu īpašnieki vispirmām kārtām domā par savu labumu. Viņi izšķiras par renovāciju un, ņemot vērā Eiropas solījumu atmaksāt pusi no darbu vērtības, „nopelna” savām mājām pa 10–20 tūkstošiem latu.

Vairāku Rīgas māju pieredze liecina, ka renovācijas cena ir aptuveni 25 lati par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Dalām šo naudu uz pusēm (jo pusi maksā Eiropa), un iznāk, ka iedzīvotāju reālās izmaksas ir 12–13 lati par kvadrātmetru. Ņemot vērā siltumenerģijas 30–40 procentu ekonomiju, izdevumi var atmaksāties jau tuvākajos gados. Paturot prātā mums draudošo apkures cenas straujo kāpumu, renovācija uzskatāma par ļoti izdevīgu mājas uzlabošanas pasākumu.

Šogad apdomīgo un taupīgo kļūst aizvien vairāk. Jaunākie pieejamie Ekonomikas ministrijas statistikas dati liecina, ka jūnija vidū siltināšanas programmai pievienojušās 16 mājas. Visus apsteidz tradicionāli aktīvā Valmiera – tur sāks renovēt astoņas mājas, seko Ventspils un Ugāles pagasts (pa divām mājām). Rīga, Salaspils, Burtnieku un Salacgrīvas novadi ir pārstāvēti katrs ar vienu māju.

Pavisam šā gada pavasarī un vasarā ES līdzfinansējumu nolēmuši izmantot vairāk nekā 100 māju iemītnieki 20 pilsētās un novados. Cilvēki saprot, ka vēlāk iesaistīties programmā kļūs grūtāk, jo būs vairāk gribētāju. Jau šobrīd, kā apgalvo Ekonomikas ministrijā, vietām vērojams sastatņu deficīts un renovētāju brigādes ieņem pēc tām rindu.

Informācija par mājokļu siltināšanas jautājumiem atrodama mājas lapā www.liaa.gov.lv, bet personiski konsultāciju dzīvokļu īpašnieku pārstāvji var saņemt Rīgā, Pērses ielā 2 (tālr. 67039499).

Numuru arhīvs: spied un lasi!