Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Jaunas mājas – ar ietaupījumu

Pašvaldības uzņēmums Rīgas pilsētbūvnieks tuvākajā laikā uzbūvēs četras sociālās mājas Gobas un Gaigalas ielās, turklāt pilsētai šajā projektā izdosies ietaupīt 5,2 miljonus latu.

2011. gada decembrī Rīgas pilsētbūvnieks noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību Arčers un Moduls-Rīga par četru daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ar 296 dzīvokļiem projektēšanu un būvniecību Rīgā. Uzņēmēju pilnsabiedrība šīs tiesības ieguva atklātā iepirkuma konkursā, piedāvājot projektu īstenot par 18 miljoniem latu, summā iekļaujot izdevumus par finansējuma piesaistīšanu.

Šā gada vasarā Rīgas pilsētbūvnieks nolēma pārliecināties, vai būvniecībā nav iespējams ietaupīt, un izsludināja atklātu konkursu aizdevuma saņemšanai. Konkursā uzvarēja AS SEB banka. Zviedri piedāvāja aizdevumam 3,5% likmi, līdz ar to Rīgas pilsētbūvniekam par finansējuma piesaisti līdz kredīta pilnīgai atmaksai kopumā būs jāmaksā aptuveni 2,5 miljoni latu.

Pilnsabiedrības Arčers un Moduls-Rīga piedāvājumā finansējuma piesaistīšanas izmaksas bija vairākas reizes dārgākas – aptuveni 7,6 miljoni latu. Atrodot izdevīgāku piedāvājumu, tiks ietaupīti aptuveni 5,2 miljoni latu.

Lēmums par sociālo māju būvniecības sākšanu Gobas un Gaigalas ielās vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē.

Numuru arhīvs: spied un lasi!