Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kāds labums no siltummezgliem?

„Gribu uzdot jautājumu Rīgas siltuma pārstāvjiem. Vai uzņēmums, likdams mums uzstādīt modernizētus siltummezglus, seko tam, kādu efektu tie dod? Pirms jaunās apkures sezonas sākšanās gribētos uzzināt, vai šie agregāti mums palīdz taupīt siltumu, vai varbūt tā atkal ir vējā izmesta nauda”. Inna, Ziepniekkalns.

Atbild Linda Rence, Rīgas siltums:

– Siltumenerģijas patēriņš un modernizēto siltummezglu izmantošanas ekonomiskais efekts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, no mājas konstrukcijas, logu un durvju nolietojuma, pārsegumu stāvokļa, mājas novietojuma attiecībā pret valdošajiem vējiem un pat no tās iemītnieku ieradumiem. Svarīgi arī, lai siltummezgls būtu pareizi noregulēts, par ko jāgādā speciāli apmācītam personālam.

To, kādu labumu mājai devusi modernizēta siltummezgla uzstādīšana, var aprēķināt, salīdzinot no novembra līdz martam patērētās siltumenerģijas daudzumu pirms un pēc rekonstrukcijas. Bet kopējo efektu mēs nosakām, salīdzinot siltuma patēriņa dinamiku divās māju grupās, no kurām vienā siltummezgli ir modernizēti, bet otrā ne. Piemēram, uzņēmuma salīdzināja divas nejauši izraudzītas ēkas, no kurām vienā darbojas vecā parauga siltummezgls, bet otrā jau divus gadus tiek izmantota modernizēta iekārta. Analīze parādīja, ka, āra temperatūrai pazeminoties aptuveni par trim grādiem, siltumenerģijas patēriņš mājā ar jauno siltummezglu palielinās tikai par 9,23%, bet kontroles mājā – par 20,87%.

Numuru arhīvs: spied un lasi!