Viss kas jāzin par savu māju!

Apkures sezona: kāda tā ir Rīgā? Drukāt E-pasts
Sestdiena, 19 maijs 2018 11:51

Iedzīvotāji joprojām par apkuri ir parādā vairākus miljonus.

Pavasaris šogad mūs iepriecina – jau maija vidū ir sākusies klimatiskā vasara. Šajos apstākļos uzņēmums Rīgas siltums apkures sezonu beidza ļoti ātri. Ja pagājušajā gadā apkuri atslēdza tikai 15. maijā, tad šogad radiatoros siltuma vairs nebija jau 26. aprīlī. 2017./2018. gada apkures sezona ilga 204 dienas. Salīdzinājumam – iepriekšējā sezonā mēs siltumu saņēmām 218 dienas – tas izrādījies Rīgas siltuma absolūtais rekords.

Lasīt tālāk...
 
Ekonomēt neizdosies Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 18:41

Individuālos ūdens patēriņa skaitītājus būs jāverificē tāpat kā iepriekš – vienu reizi četros gados

2018. gada februārī Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti valdībai piedāvāja pārskatīt individuālo ūdenspatēriņa skaitītāju verifikācijas termiņus. Patlaban spēkā esošie noteikumi iedzīvotājiem uzliek par pienākumu mēraparātus verificēt vienu reizi četros gados, kas izmaksā no 8 līdz 20 eiro par vienu aparātu. Saeimas deputāti ierosināja verifikācijas termiņu pagarināt līdz sešiem gadiem, tādā veidā ļaujot iedzīvotājiem ietaupīt.

Valdībai bija vajadzīgs mēnesis atbildes sagatavošanai. Ekonomikas ministrija atgādināja, ka četru gadu termiņš nav nejauši izvēlēts, to nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 40.

Lasīt tālāk...
 
Ūdens skaitītājus rosina pārbaudīt retāk Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 22:06

Patlaban dzīvokļa vai mājas īpašniekam ūdens patēriņa skaitītāju verifikācija ir jānodrošina ne retāk kā reizi četros gados. Saeimas deputāti rosinājuši vērtēt izmaiņas ūdens patēriņa skaitītāju regulējumā, paredzot, ka verifikāciju varētu veikt vismaz reizi sešos gados un skaitītājus mainītu ūdens piegādātājs par saviem līdzekļiem, raksta lvportals.lv.

Pērnā gada izskaņā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas (Tautsaimniecības) komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš sociālajos tīklos pauda uzskatu, ka ūdens skaitītāju verifikācijas termiņš varētu būt ilgāks – nevis četri gadi kā pašlaik, bet astoņi, pieļaujot, ka „kāds to ir lobējis valsts līmenī un tagad berzē rokas, ka ik pēc četriem gadiem visa valsts maina skaitītājus. Manuprāt, ja skaitītājs pilda savas funkcijas, termiņš varētu būt vismaz astoņi gadi vai vairāk”.

Lasīt tālāk...
 
Ūdens ar dzelzi! Drukāt E-pasts
Piektdiena, 19 janvāris 2018 18:57

Veselības inspekcija paziņo, ka no 2018. gada 1. janvāra prasības dzeramā ūdens kvalitātei ir samazinātas 65 administratīvajās teritorijās Latvijā.

Šādus pasākumus inspekcijai atļauts veikt teritorijās, kurās nekādā citādā veidā iedzīvotājus nav iespējams nodrošināt ar dzeramo ūdeni. Svarīgi piebilst, ka ūdens ar pazeminātām kvalitātes prasībām nedrīkst būt kaitīgs cilvēku veselībai. Vislielākais vietu skaits, kurās ir nepietiekami kvalitatīvs dzeramais ūdens, atrodas Saldus novadā (7), Grobiņas novadā (6) un Amatas novadā (5). Pa trim vietām ir Daugavpils, Gulbenes, Jūrmalas, Rēzeknes un Ventspils novados.

Lasīt tālāk...
 
Nelīdzēs arī remonti? Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 18:11

Rīgas namu pārvaldnieks: liela daļa Rīgas daudzstāvu apbūves pēc 10–15 gadiem sasniegs neremontējamu stadiju, būs jāapsver doma par nojaukšanu

Pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) piedāvā remontēt tipveida apbūves dzīvojamos kvartālus, izmantojot tipveida projektus, pretējā gadījumā daudzdzīvokļu mājas var morāli novecot līdz tādai pakāpei, ka kļūs dzīvošanai nederīgas. Ar šādu priekšlikumu parlamentārās komisijas sēdē klajā nāca uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Pēc viņa teiktā, beidzamo septiņu gadu laikā uzņēmums ir septiņkāršojis remontdarbu apjomus – no 2,18 milj. 2011. gadā līdz 15,3 milj. pagājušajā. Šinī gadā ir plānots dažādos remontdarbos iztērēt 23 miljonus eiro.

Lasīt tālāk...
 
Jauna uzvara pār Pilsētas zemes dienestu! Drukāt E-pasts
Piektdiena, 19 janvāris 2018 18:58

Tieši pirms gada Rīgas iedzīvotāji saņēma biedējošas vēstules no zemes zem mājas īpašnieka – uzņēmuma Pilsētas zemes dienests. Komersants prasīja, lai dzīvokļu īpašnieki viņam samaksātu zemes nomas parādus par laika periodu no 2010.–2013. gadam. Cilvēki saņēma rēķinus par summu, kas atsevišķos gadījumos sasniedza pat tūkstošus eiro. Nemaksāšanas gadījumā zemes īpašnieks draudēja ar tiesas darbiem.

Iedzīvotāju aizstāvībai aktivizējās Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra slēdziena, Pilsētas zemes dienests dzīvokļu īpašniekiem ir tiesīgs prasīt tikai beidzamajos trīs gados izveidojušos parādu atmaksu, jo tā to nosaka Komerclikums. Tāpat Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pieprasīja, lai komersants izbeidz jebkuru prettiesisku darbību.

Lasīt tālāk...
 
Vairāk nekādu paziņojumu! Drukāt E-pasts
Piektdiena, 19 janvāris 2018 18:55

Uzņēmums Rīgas ūdens dara zināmu, ka turpmāk ūdensapgādes pārtraukumu gadījumos māju kāpņu telpās vairs netiks izlīmēti paziņojumi ar paskaidrojumu par avārijas cēloni un iespējamo remontdarbu laiku. Turpmāk visa informācija par avārijām, remontdarbiem vai profilaktiskiem pasākumiem iedzīvotājiem būs izvietota uzņēmuma interneta vietnē www.rigasudens.lv un paziņota uz klientu elektroniskajām pasta adresēm (saprotams, ka vēstuļu nosūtīšana tiks veikta iespēju robežās).

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji komunālā pakalpojuma piegādātāja jaunumus varēs uzzināt arī ar sava pārvaldnieka starpniecību.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 25
© 2012 Darīsim KOPĀ!