Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kā kontrolēt savas mājas DzĪB?

Freepik.com

Svarīgākais no Biedrību un nodibinājumu likuma jaunās redakcijas, kas ir jāzina katram dzīvokļu īpašniekam 

Kas ir biedrība, tajā skaitā – dzīvokļu īpašnieku biedrība (DZīB)?

Lasīt tālāk...

„Būtu vajadzīgs radikāls risinājums!”

Freepik.com

Dzīvokļa īpašnieku zemes lietošanas maksas pieaugums atsevišķos gadījumos būs milzīgs, ziņo Tieslietu ministrija un piedāvā likuma grozījumus

Saeimā sākušās jaunas diskusijas par zemes lietošanas maksu gadījumos, kad daudzdzīvokļu māja atrodas uz zemes, kas pieder nevis dzīvokļu īpašniekiem, bet trešajai personai. Atgādināsim, ka 2023. gadā Satversmes tiesa par Satversmei neatbilstīgu atzina maksu 4% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Līdz 2024. gada 1. jūlijam Saeimas deputātiem jāapstiprina jauni maksājumu griesti pretējā gadījumā dzīvokļu un zemes īpašnieku attiecībās iestāsies haoss. Taču pirmais Tieslietu ministrijas izstrādātais priekšlikums Saeimas Juridiskajā komisijā netika apstiprināts.

Lasīt tālāk...

Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi

Freepik.com

Ministru kabineta noteikumi Nr. 408 

Kādai informācijai ir jābūt pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmē, ar kuru pārvaldnieks iepazīstina dzīvokļu īpašniekus līdz attiecīgā gada 15. oktobrim?

Lasīt tālāk...

Zemi tomēr izpērk

Pixabay.com

Gada laikā 72 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji sākuši piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas procesu

Valsts zemes dienestā līdz 2023. gada 28. decembrim ir reģistrēti dokumenti par 72 daudzdzīvokļu mājām, kuru īpašnieki vēlas izbeigt piespiedu dalīto īpašumu – izpirkt saimnieka zemi.

Lasīt tālāk...

„Noplūdes nebija, bet apdrošinātāji piedzen 2800 eiro”

Pexels.com

Kā cīnīties ar prettiesiski piestādītiem rēķiniem par kaimiņu dzīvokļu saliešanu? Kāds rīdzinieks prata nosargāt savu ģimeni!

Senāk kaimiņu dzīvokļu saliešana parasti beidzās ar cietušā dzīvokļa griestu pārbalsināšanu, un – viss! Tagad ir sarežģītāk – ja applūdušais dzīvoklis bijis apdrošināts, tad apdrošināšanas kompānija samaksā tā īpašniekam par kvalitatīvu remontu un ar regresa prasību vēršas pie stāvu augstāk dzīvojošā kaimiņa. Atsevišķos gadījumos no saliešanas vaininieka tiek prasīti 1000 eiro, citos gadījumos atlīdzības apmērs var pārsniegt pat 10000 eiro. Kā rīkoties, ja esat pārliecināts, ka neesat vainojams par apakšējā dzīvokļa saliešanu, vai arī, ko darīt, ja zaudējumu aprēķins ir acīm redzami pārspīlēts?

Lasīt tālāk...

Vai „sodi” bija likumīgi?

123rf.com

Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju maksāja papildu rēķinus par ūdens zudumiem, pagāja desmit gadi, līdz Augstākās tiesas Senāts aizstāvēja viņu tiesības 

Augstākās tiesas Senāts nolēma aizstāvēt visus tos dzīvokļu īpašniekus Latvijā, kuri līdz 2019. gadam no mājas pārvaldniekiem saņēma papildu rēķinus, aprēķinot samaksu par koriģētu ūdens patēriņu. Iespējams, ka jau pavisam drīz tūkstošiem cietušo iedzīvotāju varēs pieprasīt savu māju pārvaldīšanas uzņēmumiem pārrēķinu un netaisnīgi iekasēto līdzekļu atmaksu.

Lasīt tālāk...

Laiks veikt lifta pārbaudi

Pexels.com / Dante Muñoz

PTAC brīdina: ja dzīvokļu īpašnieki un pārvaldnieki neievēros jaunās prasības, liftus atslēgs

Apritējis gads, kopš 2022. gada 1. aprīlī stājās spēkā Ministru kabineta 2020. gada 17. novembra noteikumi Nr. 679 „Liftu un vertikālo cēlējplatformu drošības un tehniskās uzraudzības noteikumi”. Tie būtiski maina lietošanā esošo liftu, īpaši to, kuri uzstādīti līdz 2000. gada 1. septembrim, tehnisko uzraudzību, un liftu valdītājiem ir jārēķinās ar augstākām drošuma prasībām.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!