Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Šķirot pēc pavēles nesanāks!

Aleksandrs Sakovskis: „Ar atkritumvadu aizmetināšanu problēma neatrisināsies!”

Rīgas un Jūrmalas apsaimniekotāju asociāciju dalībnieki apsprieda situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Analizējot problēmas, kādas izveidojušās Rīgā, daudziem būs interesanti uzzināt par Jūrmalas pozitīvo pieredzi.

Atgādinām, ka 2020. gada 20. maijā galvaspilsētā sāka darboties jauna atkritumu izvešanas kārtība. Kopš šīs dienas pilsētas teritorija ir sadalīta četrās zonās un katru teritoriju apkalpo tikai viens operators: Centrā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes rajonā strādā Clean R, Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā – Eco Baltia vide, Zemgales priekšpilsētā – Lautus vide.

Lasīt tālāk ...

Rīdzinieki neizpratnē

Jo siltāks laks – jo dārgāk jāmaksā par apkuri!

Lasīt tālāk...

Kas mainīsies atkritumu apsaimniekošanā?

Galvaspilsētu dalīs četrās zonās, tarifi nebūs vienādi

Atkritumu krīze Rīgā ir atrisinājusies, stājoties spēkā jauniem noteikumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Rīgu sadalīs četrās zonās, katrai zonai būs atšķirīgi tarifi. Pakalpojumu sniedzēji būs SIA Clean R, SIA Eco Baltia vide un pilnsabiedrība Lautus Vide. No šī gada 20. maija Rīgā būs jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība. Līdz 19. maijam rīdziniekiem ir jānoslēdz jaunie pakalpojuma līgumi ar termiņu uz 7 gadiem.

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 87 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā” un noslēgtajiem līgumiem Rīgas pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās, kurās atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošinās:

Lasīt tālāk ...

Par to maksāt nav godīgi!

Kazuky Akayashi, https://unsplash.com

Daudzdzīvokļu mājās joprojām cīnās ar ūdens zudumiem. Varbūt cēlonis meklējams mājas ūdens patēriņa skaitītājā?

Ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas iedzīvotāji cīnās pret maksājumu, kurš rēķinā ir atsevišķā ailē ar nosaukumu – ūdens zudumi (vai ūdens korekcija). Ko dara valdība, lai iedzīvotājiem palīdzētu?

Viss ir likumīgi

Kā mums visiem labi zināms, Latvijā daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām pastāv divkāršā ūdens patēriņa uzskaites sistēma. Vietējais vai pilsētas ūdens piegādes uzņēmums pie ievada mājā uzstāda savu kopējo skaitītāju, kurš kalpo par komercuzskaites mēraparātu (KUM), turklāt katrā dzīvoklī ir individuālie ūdens patēriņa mēraparāti, kuri vairāk kalpo kā kontroles skaitītāji.

Lasīt tālāk ...

Uz laiku atcelta ūdensskaitītāju nomaiņa un verifikācija

Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu, ka ārkārtējas situācijas laikā nebūs jāveic ūdensskaitītāju nomaiņa vai verifikācija.

Šādas izmaiņas izriet no pieņemtajiem grozījumiem divos MK noteikumos: „Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem” un „Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu”.

Lasīt tālāk ...

Kā samazināt ūdens patēriņu?

Dzīvot videi draudzīgāk ne vienmēr nozīmē, ka tas ir dārgāk. Gluži otrādi - mainot savus ikdienas paradumus un vienlaikus padomājot par to, kādu ekoloģisko pēdu aiz sevis atstājam, ir iespējams nedaudz ietaupīt naudu. Ar vienkāršiem ikdienā ieviešamiem paņēmieniem ikviens var samazināt ūdens patēriņu mājās.

“Aizvērt ūdens krānu tad, kad tas nav nepieciešams. Piemēram, tīrot zobus, var neatstāt krānu vaļā, bet aizvērt to. Minūtes laikā pa krānu iztek 8-10 litri ūdens,” skaidroja  “Elektrum” Energoefektivitātes centra speciāliste Rūta Liepniece.

Lasīt tālāk...

Latvijas Gāzei – bažas par skaitītājiem

Pērn koncerns Latvijas Gāze atklājis vairāk nekā 300 gāzes skaitītāju, kuriem konstatētas iejaukšanās pēdas

Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis norādīja, ka uzņēmums ir sociāli atbildīgs un savā ikdienas darbā velta pūles tam, lai klients justos drošs un pilnībā pasargāts no iespējamiem gāzapgādes avārijas riskiem.

„Pagājušajā gadā esam atklājuši vairāk nekā 300 skaitītāju, kuriem nepārprotami ir konstatētas iejaukšanās pēdas. Tas nozīmē, ka minētājos objektos gāze ir patērēta bez maksas. Pats svarīgākais, ka ar šādām darbībām ir radīts apdraudējums cilvēku veselībai un dzīvībai,” pauda A. Kalvītis, piebilstot, ka Latvijas Gāze arī turpmāk atbildīgi strādās, lai atklātu nelegālus pieslēgumus, kas ir reāls drauds cilvēku drošībai.

Lasīt tālāk ...

Numuru arhīvs: spied un lasi!