„Hruščovkas” vairs nav modē?

Pircēji pat nevēlas skatīties uz tā dēvētajām „hruščovkām”, žurnālistiem pavēstīja kompānijas Nira Fonds valdes locekle Jevgeņija Markova. Dzīvokļus 50.–60. gados būvētajās mājās nav iespējams pārdot pat par visai pievilcīgu cenu.

„Latvijas iedzīvotāji nevēlas mitināties „hruščovkās” pat tad, ja dzīvokļus pārdod par 450–500 eiro par kvadrātmetru,” apgalvo Markova.

Par ko tas liecina? Tikai par galēju stagnāciju nekustamā īpašuma tirgū: cilvēki pārstājuši pirkt dzīvokļu paši sev un uzlūko tos tikai par investīciju un, iespējams, jaunu spekulāciju objektu.

Tirgus vērtība dzīvokļiem vecajās mājās jau ilgstoši stāv uz vietas, iedzīvoties ar tādu pirkumu maz cerību. Tātad dzīvokli „hruščovkā” var izmantot tikai paredzētajam mērķim – lai pircējs pats tajā apmestos. Savukārt mājokļi jaunbūvēs un 80. gadu mājās uzskatāmi par perspektīvu ieguldījumu objektu, lai gūtu peļņu, tos pārdodot tālāk.

Savulaik tāda domāšana radīja spekulāciju burbuli Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Burbulis pārplīsa... Pienācis laiks uzpūst nākamo?