Kas atbalstīs ar naudu?

Turpinām rakstu ciklu par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitāti. Energoefektivitātes jautājumos konsultē SIA Ēkas siltināšana valdes loceklis, energoauditors Edgars Strauts. www.ekassiltinasana.lv, tālr. 26519885.

Daudzi mūsu lasītāji noteikti ir dzirdējuši par Eiropas rekonstrukcijas un attīstības fonda 50% līdzfinansējumu daudzdzīvokļu ēku siltumnoturības uzlabošanai, taču mūs interesē vai ir vēl citas finanšu atbalsta programmas.

Pieteikšanās ERAF (Eiropas reeģionālās attīstības fonds) finansējumam daudzdzīvokļu ēku siltumnoturības uzlabošanai tika uzsākta  2009.gada aprīlī. Programmas ietvaros tiek kompensētas līdz 50 %, bet atsevišķos gadījumos līdz 60% no siltumnoturības pasākumu izmaksām. Par siltumnoturības pasākumiem tiek uzskatīti:

2009 gadā beigām, šai programmai tikai pieteiktas vairāk nekā simts daudzdīvokļu ēkas. Pirmajās pieteiktajās ēkās siltināšanas darbi jau ir pabeigti, bet lielākajā daļā, darbi tiks uzsākti šī gada pavasarī.

Lai pretendētu uz ERAF līdzfinansējumu, ēkai ir jāatbilst šādiem galvenajiem kritērijiem:

Daudzdzīvokļu ēku īpašniekiem ir pieejama arī valsts līdzfinansējuma programma energoefektivitātes pasākumiem. Līdzekļi tiek piešķirti šādiem mērķiem:

Piesakoties šajā programmā, dzīvokļu īpašnieki praktiski sagatavo visu siltināšanai nepieciešamo dokumentāciju par piekto daļu no tās cenas.

Jautājums speciālistam

– Kas ir jādara ēkas iedzīvotājiem, ja viņi vēlas saņemt ERAF vai valsts finansējumu siltumnoturības uzlabošanai?

– Pirmām kārtām par šo jautājumu ir jāpanāk vienprātība pašu dzīvokļu īpašnieku starpā, tādēļ sākumā ir ieteicams noorganizēt dzīvokļu īpašnieku sapulci un uzaicināt speciālistu, kas pastāstītu gan par to, kā ēka būtu jāsiltina, cik tas maksātu un cik naudas var saņemt no ERAF vai valsts līdzekļiem?