«Kā sagaidīsi, tā ar pavadīsi!»

Ja jums nav laimējies nopirkt biļeti lidojumam uz Ameriku, lai pagūtu Jauno gadu sagaidīt divas reizes, ja jūs netiekat uz stilīgu ballīti kaut kur Havaju salās, neskumstiet, viss vēl nav zaudēts. Sarīkot satriecošus svētkus var daudz vienkāršāk. Tam vajadzīga tikai nedaudz ekscentriska apziņa, ka pēc tam būs ar ko palielīties.

Uz jumta

Tādā naktī gribas izjust esības filozofisko būtību. Pacelties virs zemes, pārlaist skatienu nodzīvotajiem gadiem, izdarīt kopsavilkumu. Vispiemērotākā vieta tam būtu augstceltnes skatu laukums, sliktākā gadījumā – jumts vai balkons. Skatu laukumos nereti iemājojušas kafejnīcas un restorāni, tur iespējams iekļūt bez sevišķām grūtībām. Arī uz jumta uzkāpt nav nekas sarežģīts. Atkarībā no jūsu avantūrisma mēroga uz jumta var aprobežoties ar šampanieša glāžu saskandināšanu vai arī uzklāt mielasta galdu.

Iziet uz balkona nu gan nevienam nav liegts, tikai tas ir mazāk efektīvs placdarms. Tomēr... Lejā ņirb uguntiņas, jūs gremdējaties apcerīgā noskaņā, zvaigznes čukst kaut ko par mūžību, pasaule jūsu acu priekšā ieiet Jaunajā gadā. Bet tur lejā cilvēki zaudē laiku smacīgos restorānos.

Vannas istabā

Tas varētu būt svētku variants diviem vairāk vai mazāk neprātīgi iemīlējušamies. Rotājam vannas istabu ar spuldzīšu virtenēm, egļu zariņiem un spīgulīšiem. Sagatavojam izsmalcinātu vannu – ar putām, jūras sāli un aromātiskajām vielām. Klājam galdu ar uzkodām, noliekam blakus radio. Dzēšam gaismu un iededzam spuldzīšu virtenes. Tādu savu vannas istabu jūs nekad nebūsit redzējuši. Mīļotais cilvēks, iemīļotā radiostacija, zvanu skaņas pusnaktī, apkārt ūdens... Galēji romantiski, turklāt nav jāraizējas, ja izlīst vīns vai pirksti iemērcas salātu traukā. Ja līdzekļi atļauj, vannu var pildīt ar šampanieti.

Tumsā

Vēl viens veids, kā atsvaidzināt uztveri, – atgriezties bērnībā. Mums neļāva kopā ar vecākiem līksmot visu nakti? Tagad mēs varam nepaklausīt ar daudz lielāku vērienu. Sapulcināsim viesus pie sevis mājās. Viņiem jānāk ar savu gultasveļu un pidžamām. Galvenais – neieslēgt gaismu un sarunāties čukstus. Vadmotīvs: „Mēs esam nolikti gulēt, bet mēs vienalga sagaidīsim Jauno gadu!” Galvenā emocija – aizliegtā augļa saldme. Grīdu noklājam ar matračiem, nodzēšam gaismu, viesi „liekas gulēt”, un sākas nepaklausības svētki. Tiek iedegtas sveces un kabatas lukturīši, palaidnīgākie „bērni” pa kluso iemalko kādu stiprāku dzērienu. Var čukstus stāstīt briesmu stāstus un minēt, vai Jaunais gads jau ir klāt. Iespaidi ir garantēti. Izrādās, ka atgriezties bērnībā ir daudz vieglāk, nekā bijām domājuši.

Policijā

„Mēs Jauno gadu sagaidījām Kiprā, bet kur jūs?” – „Policijā!” Tik graujoša efekta dēļ daudz var ziedot. Recepte vienkārša: stundu pirms pusnakts vajag no sirds aprunāties ar ceļu policistu, pārkāpt pasu režīmu vai sabiedriskās kārtības noteikumus, un neparastā gaisotne būs garantēta. Jā, ekstrēmi. Bet mēs taču gribējām ko satriecošu. Un kā citādi lai uzzina, kas Jaungada naktī notiek iepriekšējā ieslodzījuma kamerā?

Var jau arī policijas iecirknī iegriezties tāpat. Ar torti, ar šampanieti: „Sveiciens kaujiniekiem, ļausiet pie sevis nosvinēt?” Lai viņi brīnās, priecājas vai dusmojas. Viņiem tā būs neveiksmīga dežūra, jums – eksotiska izklaide. Tā sacīt, Toma Soijera princips dzīvē. Un vai maz tādu, kas Jaungada nakti pavada „kaujas postenī”? Ārsti, taksometru šoferi, trolejbusu vadītāji... Viņi visi būs priecīgi jūs redzēt...

Salatēta kostīmā

Jūs nekad nav pārņēmusi skaudība, redzot Salatēti un Sniegbaltīti? Viņi tādā saimnieka solī iet pa ielu, par viņiem tā priecājas. Neraugoties uz vates bārdu un lēto grimu, viņi zina kādu noslēpumu. Lielākā daļa cilvēku neiedrošinās iedomāties sevi viņu vietā, bet velti. Kas jūs kavē sadabūt Salatēta vai Sniegbaltītes kostīmu un iziet uz ielas? Tādā izskatā var pievienoties jebkurai kompānijai, ieiet jebkurā restorānā vai klubā – diez vai jums prasīs apliecību. Jūs saņemsiet tik daudz uzmanības apliecinājumu, tik daudz smaidu un komplimentu, ka pietiks visam gadam...

Likties gulēt

Tas ir pats ekstrēmākais veids. Paziņas apkritīs no pārsteiguma un skaudības. Jūsu autoritāte augs līdz nepieredzētiem augstumiem, nemaz nerunājot par pašcieņu. Nākotnē jūs varat gūt teiksmainus panākumus, kaut Nobela prēmiju saņemt, bet pēcteči jūs atcerēsies kā cilvēku, kurš nogulēja 2009. gadu. Tā būs tāda indivīda rīcība, kurš sasniedzis necilvēciskas eksistenciālisma virsotnes. Toties cik svaigs jūs būsiet no rīta...