Sāciet siltināšanu no pagraba !

„Labprāt lasām jūsu avīzi, paldies par vērtīgo informāciju. Nesen jūs vēstījāt, ka Rīgas domes Komunālais departaments veicis veselu pētījumu, lai noskaidrotu, kur paliek siltums.

Ierēdne Silvija Mišurova pastāstīja, kā eksperti pētījuši spraugas logos un sienu biezumu. Bet gribas atgādināt, ka ne jau galotni kokam laista, laista saknes. Mājas saknes ir pagrabs.

Padomju laikā būvēto namu pagrabi nekad nav remontēti. Logu režģi ir veci, sarūsējuši. Dažos daudzstāvu namos pagrabi jau sen ir izlaupīti, dažviet žēlsirdīgas vecmāmiņas tiem izlauzušas logus, lai ielaistu klaiņojošus kaķus.

Bet pagrabos atrodas siltumtrases caurules. Kaķi pret tām trin nagus un noplēš izolāciju. Saprotu, ka dzīvniekus vajag aizsargāt, bet mēra izjūta arī nebūtu lieka. Kaķu kļūst aizvien vairāk. Dome ir sākusi īstenot dzīvnieku sterilizācijas programmu, bet 2008. gadā tai piešķīra tikai piecus tūkstošus latu. Ar šo naudu pietika 360 runčiem. Vai Rīgai tas nav par maz?

Vēl daži vārdi par šuvēm starp namu paneļiem. Lūk, kur vējš svilpo! Namu pārvaldes šīs šuves siltina, bet pēc dažiem mēnešiem tepe lietus un vēja ietekmē nobirst. Bet galveno ļaunumu konstrukcijām nodara paši namu iemītnieki. Tā ir gluži kā sērga: gadiem iemītnieki pārplāno savus dzīvokļus, bez jebkāda projekta izlauž sienas. Nu jau dažos dzīvokļos ir sašķiebušās durvju kārbas, deformējušies logi, gāzes plītis stāv šķībi, jo ir izjaukts mājas līdzsvars.

Kur skatās namu pārvaldes? Vai tad sētnieki neredz būvgružu kaudzes pagalmos? Šādos gadījumos uzreiz jārīko pārbaude un jāuzliek naudas sods nama iemītniekiem, kas veic dzīvokļa pārbūvi bez arhitekta atļaujas. Tad būs mazāk spraugu logos, mazāk plaisu bloku salaiduma vietās. Bet iekasētās soda naudas varēs izmantot mājas siltināšanai,” iesaka Ludmila Mihailova no Lubānas ielas.