Kā nepalikt uz ielas?

„Gribam dalīties mūsu bēdīgajā pieredzē. Līdzīga nelaime var piemeklēt ikvienu, kas īrē dzīvokli saimnieka mājā.

Pirms diviem gadiem nopirkām divistabu dzīvokļa īres tiesības tālajā centrā. Tas mums maksāja 6000 latu. Īpašnieks noslēdza ar mums īres līgumu uz 10 gadiem ar tiesībām to pagarināt. Bijām ar visu apmierināti, jo maksa par komunālajiem pakalpojumiem jaunajā vietā nebija liela, līdzās mājai atrodas parks un skola.

Bet šopavasar uzzinājām, ka banka par parādiem atsavinājusi mūsu saimniekam piederošo mājas daļu. Sākumā lieki neuztraucāmies, jo nevienam nav tiesību izlikt īrniekus bez tiesas sprieduma. Parādu mums nav, līgums ir spēkā līdz 2018. gadam. It kā nekādas briesmas nevarētu draudēt!

Bet pēc dažām nedēļām mājā ieradās tiesu izpildītājs Kaspars Sileckis, lai nodotu īpašumu jaunajiem saimniekiem. Tas izskatījās šādi: pašvaldības un valsts policijas darbinieku klātbūtnē mums uzlauza durvis, tūlīt pat ielika jaunu slēdzeni un mums ieteica izvākt mantas kāpņu telpā.

Tādā veidā cieta septiņi dzīvokļi. Divas ģimenes piekrita parakstīt jaunu īres līgumu uz vienu gadu, un tās lika mierā. Mēs atteicāmies, jo prasība slēgt jaunu līgumu bija pretlikumīga, un mūs izmeta uz ielas. Mājokli pārņemošās firmas pārstāvji smējās, acīs skatīdamies: „Ejiet un tiesājieties! Mums galvenais ir atbrīvot dzīvokļus, bet tiesa notiks pēc gadiem desmit, kad jums jau būs apnicis cīnīties!” Mēs vērsāmies prokuratūrā, pieredzējuši advokāti ir ar mieru mūsu tiesības aizstāvēt tiesā. Mēs iesim līdz galam. Bet tādā pašā slazdā var iekļūt arī citi īrnieki! Domājām, ka tas laiks, kad cilvēkus nelikumīgi izlika no mājokļiem, ir pagājis, bet nē. Cilvēkiem turpina atņemt jumtu virs galvas, turklāt policijas klātbūtnē!”

Iedzīvotāji no mājas Rīgā, Ganību dambī 15.