Ko darīt ar bīstamām spuldzēm

„Mūsu ģimenes trīs paaudzes dzīvo kopā vienā lielā dzīvoklī. Vecmāmiņa un vectētiņš jau sen lieto dienas gaismas spuldzes, līdzīgas tām, ko uzstāda birojos. Vectētiņam tādā gaismā ir ērtāk lasīt, vecmāmiņai – adīt. Mēs neiebilstam. Līdz šim izdegušās spuldzes vienkārši izmetām atkritumu konteinerā pagalmā. Bet nesen avīzē izlasīju, ka tādas luminiscences spuldzes ir bīstamas, jo satur dzīvsudrabu. Kā pareizi tās utilizēt, lai nekaitētu videi un saviem tuviniekiem?” jautā Jeļena no Ķengaraga.

Eksperti vienprātīgi atzīst, ka izdegušās dienas gaismas spuldzes patiešām pieskaitāmas bīstamajiem atkritumiem. Tajās ir dzīvsudrabs, kas, nokļūstot organismā, var bojāt nieres, centrālo nervu sistēmu un galvas smadzenes. Dzīvsudrabs var izraisīt arī audzējus vai smagu alerģiju.

Lai tas nenotiktu ar jums, jūsu ģimenes locekļiem vai citiem cilvēkiem, savu laiku nokalpojušās luminiscences spuldzes jānodod īpašos atkritumu savākšanas punktos. Lūk, to saraksts:

Visās minētajās vietās dzīvsudrabu saturošus bīstamos atkritumus pieņem firma BAO. Sazināties ar tās speciālistiem var pa tālruni 67612259.

Izlietotās spuldzes var nodot arī šādās vietās: