Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Zālāja garums nedrīkst pārsniegt 20 cm

Freepik.com

Ar jauniem noteikumiem veicinās teritoriju un būvju kopšanu galvaspilsētā.

Rīgas dome trešdien pieņēma jaunus noteikumus par teritoriju kopšanu un būvju uzturēšanu galvaspilsētā, kas paredz nodrošināt sakoptu pilsētvidi, vienlaikus neuzliekot pārmērīgu slogu iedzīvotājiem, liekot apkopt atsevišķas teritorijas. Kas tagad jādara ēku īpašniekiem un namu pārvalžu darbiniekiem?

Lasīt tālāk...

Vispirms pa Lastādijas, pēc tam pa Latgales...

Astoņas Rīgas ielas pārdēvētas: ko svarīgi zināt iedzīvotājiem? 

Februārī Rīgas dome apstiprināja nosaukumu maiņu vienlaikus vairākām galvaspilsētas ielām. Iedzīvotāji vēlas zināt, kad jaunie nosaukumi stāsies spēkā un kādi dokumenti šajā sakarā būs jānomaina.

Lasīt tālāk...

Kā aprēķina NĪN?

Pixabay.com

Rīgas dome nosūtīja iedzīvotājiem maksāšanas paziņojumus: svarīgākais par nekustamā īpašuma nodokli 2024. gadā 

Līdz 15. februārim Rīgas domes Finanšu departaments nosūtīja rīdziniekiem paziņojumus par nekustamā īpašuma nodokļa samaksu 2024. gadā. Kā rīkoties, ja paziņojumā neatrodat parasto atvieglojumu? Vai ir iespējams apturēt soda naudas uzkrāšanu, ja nodoklis nav samaksāts laikā? Kādos gadījumos nodokļa atvieglojums tiek piemērots automātiski, bet kādos īpašniekam ir jāvēršas ar iesniegumu Finanšu departamentā? Mēģināsim to noskaidrot!

Lasīt tālāk...

Nauda ir, tā gaida saņēmējus

Freepik.com

Rīdzinieki aicināti pieteikties atbalstam mājokļa vides pieejamības nodrošināšanai 

Rīgas pašvaldības Labklājības departaments līdz 23. februārim turpina pieņemt iesniegumus mājokļu vides pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, lai viņiem uzlabotu gan pieejamību pakalpojumiem, gan iespēju strādāt un iesaistīties sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt tālāk...

„Fiksēsim šo skaitli!”

123rf.com

Cik māju Rīgā būs atjaunotas līdz 2030. gadam? Pašvaldība no siltināšanas programmām sola izspiest maksimālo atdevi

Gada sākumā Rīgu pāršalca ziņa, ka pašvaldība izvirzījusi sev mērķi līdz 2030. gadam atjaunot 3000 māju. Vai tiešām pašvaldība ir gatava atjaunot mājokļus šādos tempos un ko tas prasīs no dzīvokļu īpašniekiem?

Lasīt tālāk...

Dzīvokļu rinda samazināsies straujāk

Freepik.com

Rīgas pašvaldība iegādāsies bezsaimnieka dzīvokļus 

Lai sniegtu palīdzību iedzīvotājiem mājokļa jautājumu risināšanā un mazinātu rindu uz pašvaldības dzīvojamo platību, Rīgas pašvaldība plāno izmantot pirmtiesības un iegādāties par bezsaimnieka mantu atzītos dzīvokļus. Rīgas dome atbalstīja pirmo 13 dzīvokļu iegādi.

Lasīt tālāk...

Kā nezaudēt priekšrocības?

Freepik.com

2024. gadā Rīgā mainīsies nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas kārtība 

Būtiskas atlaides līdz pat 90% varēs saņemt tikai tie Rīgas iedzīvotāji, kuri Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei operatīvi paziņos savu elektronisko saziņas adresi. Tiesa, no stingrās prasības atbrīvoti pensionāri, invalīdi un maznodrošinātie galvaspilsētas iedzīvotāji. Pārējie mājokļu īpašnieki var būt nepatīkami pārsteigti, 2024. gada 15. februārī ieraugot, ka viņu īpašuma nodoklis ir palielinājies... septiņas reizes!

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!