Kā samazināt maksu par karsto ūdeni?

Laba ziņa saņemta no Jūrmalas: Jevgeņijs Bogdanovs, kurš pārvalda māju J. Pliekšāna ielā 96, atklāj mūsu lasītājiem, kā var ietaupīt siltumu.

Piecstāvu māju J. Pliekšāna ielā 96 pārvalda dzīvokļu īpašnieku biedrība. Pirms dažiem gadiem, pārņemot māju no pašvaldības, dzīvokļu īpašnieki sāka prātot, kā iespējami ātri uzlabot savu dzīvi.

– Paldies zinošiem pārvaldniekiem par padomu, – saka Bogdanovs. – Viņi ieteica: „Tiklīdz mājai radīsies remonta uzkrājumi, sāciet nomainīt karstā ūdens stāvvadus”.

Saskaņojis jautājumu ar dzīvokļu īpašniekiem, Jevgeņijs Bogdanovs tā arī darīja. Pirms diviem gadiem mājā nomainīja 40% karstā ūdens cauruļvadu.

– No 18 vecajiem stāvvadiem uzreiz mums izdevās rekonstruēt tikai septiņus, – stāsta pārvaldnieks. – Tas izmaksāja 2500 latu. Metāla cauruļu vietā ielikām plastmasas, nosiltinot tās ar visvienkāršāko izolācijas materiālu.

Veiktā darba rezultātā gūto ietaupījumu aprēķināja vasarā, kad māja netērē siltumenerģiju apkurei, jo tad pārvaldniekam ir vieglāk sarēķināt karstā ūdens sildīšanai un cirkulācijai iztērētās megavatstundas.

– Rezultāts bija pārsteidzošs: pēc cauruļvadu nomaiņas maksa par karsto ūdeni vidēji samazinājās par 34%. Tikai četros pirmajos mēnešos vien mēs ietaupījām 17 megavatus siltumenerģijas, – turpina Jevgeņijs Bogdanovs. – Divos gados tas nozīmē mīnus 2100 latu no kopējā rēķina par karsto ūdeni. Tādējādi mēs atguvām gandrīz visus izdevumus par stāvvadu nomaiņu. Plānojam tuvākajā laikā darbu turpināt, jo esam pārliecinājušies, ka tas dod labu rezultātu.

Cauruļvadu nomaiņa palīdzēja mājai J. Pliekšāna ielā samazināt karstā ūdens cirkulācijas nodrošināšanai nepieciešamās enerģijas daudzumu. Dvieļu žāvētāji dzīvokļos bija un palika karsti, bet siltums pārstāja „bēgt” no cauruļvadiem starp stāviem un pagrabā. Eksperiments parādīja, cik daudz naudas mēs zaudējam ūdensvada sliktas izolācijas dēļ.