Kad vējš tiek kontrolēts

Logi ir viens no svarīgākajiem mājokļa elementiem. Tie ir „atbildīgi” par mājas izskatu, tās iemītnieku veselību un labklājību. Daudzi Eiropas un arī Latvijas iedzīvotāji priekšroku dod logiem, kas izgatavoti no vācu ražotāju KBE, Trokal un Kommerling profiliem. Šo profilu kvalitāte un ilgmūžība nav apstrīdama. Kompānijas Profine speciālisti Vācijā turpina izmēģinājumus, lai modernos logus padarītu vēl ekoloģiskākus un ērtākus.

Modernajiem PVH logiem ir daudz pozitīvu aspektu: tie ir hermētiski, nelaiž cauri vēju, taupa siltumu. Taču plusi viegli var pārvērsties par mīnusiem. Piemēram, hermētisks logs kavē gaisa cirkulāciju, tāpēc telpās, bet īpaši virtuvē, gatavojot ēdienu, rodas mitrums. Reizēm tas kondensāta veidā sakrājas uz loga stikla vai sienām. Protams, lai tas nenotiktu, var regulāri vēdināt istabas, bet tādā gadījumā jūs kopā ar mitrumu izlaidīsiet laukā zināmu daudzumu dārgā siltuma. Savukārt no āra telpā iekļūs putekļi, izplūdes gāzes un citas kaitīgas vielas, kas aizvien vairāk un vairāk saindē mūsdienu cilvēkiem dzīvi. Vai mums tas vajadzīgs?

Lai atvieglotu pilsētniekiem dzīvi, labākie ražotāji izgudrojuši vairākus plastmasas logu pašventilācijas paņēmienus. Piemēram, KBE speciālisti vieni no pirmajiem piedāvāja klientiem vienkāršas vēdināšanas sistēmas, ko viegli var iemontēt jau ieliktā logā. Tās nodrošina gaisa pieplūdi līdz 4,8 kubikmetriem stundā un reizē tiem piemīt augsta skaņas izolācija – līdz pat 42 decibeliem.

Vēl interesantāks risinājums ir klimatiskie vārsti. Tie ļauj kontrolēt gaisa apmaiņu, neatverot logu un neveicot tajā konstruktīvas izmaiņas.

Kas tas tāds – klimatiskais vārsts? Tā ir viena no inovācijām, ko piedāvā KBE izgudrotāji, kas galvenokārt nosaka toni Eiropas plastmasas profilu tirgū. Pats vārsts atgādina kārbiņu, ko viegli var uzmontēt loga rāmja augšējai līstei. Tieši augšējai, jo tad gaisa strūkla virzīsies uz griestiem un maigi cirkulēs pa telpu kopā ar iekšējo gaisu.

KBE vārstu „odziņa” ir to spēja automātiski noslēgt gaisa ieplūšanu telpā stipra vēja gadījumā. Citkārt mitrums no telpas tiek izvadīts jebkuros laika apstākļos, un sistēma neprasa cilvēka iejaukšanos. Ja nu vienīgi tad, ja klients vēlēsies vērstu aprīkot ar filtru (aizsardzībai pret papeļu pūkām un bērzu ziedputekšņiem, kas bagātīgi iekļūst mūsu mājokļos pavasarī), jo tādu filtru nāksies laiku pa laikam iztīrīt.

Jā, pēc veco logu nomaiņas ar modernajiem mūsu mājokļu dabiskā ventilācijas sistēma tiks izjaukta, to neviens negrasās noliegt. Jautājums tikai, kas šajā situācijā būtu darāms, vai to var novērst. KBE speciālisti atbild apstiprinoši. Klimatiskās sistēmas ar katru gadu kļūst aizvien pilnīgākas. Šobrīd tās faktiski jau likvidējušas ar mitrumu telpās saistītās problēmas.

Un tomēr laiku pa laikam mēs dzirdam, ka bloku mājās pēc logu nomaiņas uzrodas pelējuma sēnītes. Tas notiek tāpēc, ka dzīvokļi saimnieki laikus nav painteresējušies par logu pašventilācijas iespējām vai arī ir pieņēmuši nekvalitatīvu piedāvājumu. Tāpēc atgādinām: ikvienam, kas nolēmis dzīvoklim ielikt jaunus logus, nopietni jāpadomā par vēdināšanu.

Pievērsiet uzmanību tam, ka dažu firmu klimatisko sistēmu konstrukcija pieļauj vārsta apsvīšanu vai aizsalšanu ziemā, kad aukstā āra gaisa strūkla iekļūst siltajā telpā. KBE piedāvātie tehniskie risinājumi tikpat kā nepieļauj tādu varbūtību.

Sīkāku informāciju jūs varat iegūt, uzdodot jautājumus KBE un Trocal pārstāvim Latvijā un Igaunijā Ivaram Bulam pa elektronisko pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..