Viss kas jāzin par savu māju!

Zādzību mēģinājumi teju pieckāršojas Drukāt E-pasts
Svētdiena, 16 oktobris 2016 01:39

Iestājoties rudenim un tumšajam gada periodam, kad diennakts tumšais laiks strauji pagarinās, teju pieckāršojas zādzību un zādzību mēģinājumu skaits privātpersonu mājokļos un komerctelpās, informē apsardzes kompānijā Koblenz drošība.

Zagļu iecienīti esot privātmāju rajoni, lauku mājas un vasarnīcas, liecina uzņēmuma pieredze.

„Garie, tumšie vakari ļauj zagļiem justies nepamanītiem un drošiem. Neieslēgtas gaismas mājoklī dod signālu ļaundariem, ka saimnieki nav mājās, un privātīpašums ir vieglāk pieejams, un trūcīgais ielu apgaismojums ir zagļu sabiedrotais un ļauj tiem rīkoties pārgalvīgāk, dažkārt pat izdarot zādzību mēģinājumus mājokļos, kur atrodas bērni vieni, jo vecāki nav vēl pārradušies mājās no darba. Tādēļ, ņemot vērā šādus riskus, aicinām vecākus rīkoties apdomīgi un pārrunāt ar bērniem nepieciešamos drošības pasākumus, kas veicami, kamēr viņi vieni atrodas mājās. Bērniem ir jāiemāca aizslēgt durvis, neatvērt durvis svešām personām un nerunāt ar tām”, uzsver Koblenz drošības valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Uzņēmums arī aicina privātmāju īpašniekus padomāt par tumšajam laikam atbilstoša apgaismojuma ieslēgšanu pie sava mājokļa un aicina pašvaldības parūpēties par piemērotu un laicīgi ieslēgtu ielu apgaismojumu visos rajonos, kā arī komerctelpu īpašniekus aprīkot savu biroju un veikalu ar apgaismojumu un, ņemot vērā agros vakarus, savlaicīgi to ieslēgt.

Tāpat Koblenz drošība ik rudeni novēro vispārējas cilvēku agresijas pieaugumu, kas izpaužas dīvainā rīcībā, pārkāpumos un sabiedriskās kārtības traucējumos. Tāpēc uzņēmums aicina cilvēkus nopietni izvērtēt sava mājokļa drošību un savlaicīgi novērst interesi par to kā uzbrukuma mērķi.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!