Viss kas jāzin par savu māju!

Viltīgie remonta speciālisti tagad darbojas Liepājā! Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 februāris 2012 00:00

Liepāja brīdina: iespējams, ka pilsētā ir uzradušies viltus meistari, kas piedāvā aizdarīt ārsienu šuves un iznīdēt pelējumu dzīvokļos. Pērn šāda grupa uzdarbojās Rīgā, izpelnoties no iedzīvotājiem ne mazums pārmetumu.

Tagad viņi devušies „viesizrādēs” uz citām pilsētām.

Viss sākas ar to, ka pie nama ārdurvīm jūs atrodat aptuveni šāda satura sludinājumu: „Jūsu mājā tiks veikts starppaneļu šuvju remonts. Aicinām iedzīvotājus atstāt pieteikumus par pelējumu dzīvokļos un citām problēmām!”

No sludinājuma teksta it kā izriet, ka darbus veiks namu pārvalde. Bet nekā nebija! Tā ir komercreklāma. Labticīgi iedzīvotāji zvana uz norādīto tālruņa numuru, rāda meistariem problemātiskās vietas savos dzīvokļos, cerot, ka namu pārvalde beidzot sākusi labot ārsienu šuves, bet sarunas beigās pasūtītāji saņem... iespaidīgu rēķinu ar prasību pusi samaksāt iepriekš.

Uzņēmums Liepājas namu apsaimniekotājs ir vērsies ar iesniegumu Valsts policijā, prasot, lai veiklie meistari tiktu saukti pie atbildības par iespējamu krāpniecību. Uzņēmums atgādina: sienu šuves tiek labotas un citi ārējie darbi veikti bez maksas, izmantojot šim nolūkam mājas uzkrājumus! Ja kāds aicina jūs iesniegt pieteikumu un maksāt, ziniet, ka tas ir privāts meistars, kas vēlas iedzīvoties uz mājas problēmu rēķina.

Sludinājuma kopiju nodevām Patērētāju tiesību aizsardzības centram un palūdzām ekspertus izvērtēt, vai tas nav mēģinājums maldināt cilvēkus.

– Sludinājums sastādīts divdomīgi, un tajā var saskatīt manipulācijas pazīmes, – piekrita centra darbiniece Sanita Gertmane. – Internetā esam saņēmuši vairākas līdzīgas sūdzības. Taču detalizētai pārbaudei vajadzīgs reāli cietušu personu iesniegums.

Ja esat uzķērušies uz viltīgo meistaru āķa un samaksājuši viņiem par darbu, kas namu pārvaldei jāveic bez maksas, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina uzrakstīt iesniegumu un pievienot tam visu saņemto dokumentu kopijas.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!