Viss kas jāzin par savu māju!

Smēķēšana uz balkoniem: kas nav aizliegts, ir atļauts Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 21 jūnijs 2012 12:44

Ozolnieku pašvaldība ir atteikusies no cīņas par nesmēķētāju tiesībām. Atgādināsim, ka pagājušā gada oktobrī turienes dome bija pirmā, kas aizliedza kūpināt dūmus uz balkoniem, lodžijām un pie atvērtiem logiem. Taču šī no nesmēķētāju viedokļa visnotaļ saprātīgā iniciatīva ir cietusi krahu.

Vispirms pašvaldību lietu ministrs lika Ozolnieku domes deputātiem atcelt „diskriminējošo” aizliegumu. Tā kā deputāti negribēja piekāpties, šā gada janvārī ministrs ar savu lēmumu atcēla viņu lēmumu. Ozolniekos tas sacēla emociju vētru: vieni atbalstīja vietējo pašvaldību, otri ministru. Pašvaldība apsolīja ministra lēmumu apstrīdēt Satversmes tiesā, taču prasības pieteikums tiesai nebija sagatavots pietiekami profesionāli un līdz izskatīšanai tā arī nenonāca.

Sakarā ar to Ozolnieku domei pagājušajā nedēļā nācās pašai atcelt pret smēķētājiem vērstos noteikumus. Tagad uz balkoniem gluži oficiāli drīkst kūpināt, cik tīk, un diez vai kāda Latvijas pašvaldība saņemsies tuvākajā nākotnē pieteikt jaunu karu smēķētājiem.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!