Viss kas jāzin par savu māju!

Rindā gaidītājiem būs mazāk dzīvokļu Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 jūnijs 2009 00:00

Jūnija sākumā Rīgā ekspluatācijā nodeva kārtējo jauno pašvaldības dzīvojamo māju Lubānas ielā. Divos gados galvaspilsētā dzīvokļu rindā stāvošajiem uzbūvēti vienpadsmit daudzstāvu nami. Pavisam kopš 2003. gada, kad pilsēta atsāka mājokļu būvniecības programmu, dzīvokļus vai pārcelšanās pabalstus saņēmuši trīs tūkstoši rīdzinieku ģimeņu!

Pēc Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes vadītājas Ārijas Stabiņas informācijas, 2008. gadā pašvaldība iedzīvotājiem piešķīra 955 dzīvokļus, no tiem gandrīz 700 – ar visām ērtībām. Vēl 959 ģimenes no denacionalizētajiem namiem saņēma pārcelšanās pabalstus kopumā 15 miljonu latu apmērā. Rindā gaidītāju skaits gada laikā saruka no 12 800 cilvēkiem līdz 9800.

2009. gadā, pēc Stabiņas kundzes teiktā, Rīgas dome rindā stāvošajiem piedāvās pārcelties uz Baldoni, Silakrogu vai Zasulauka ielu, kur pašvaldība gatavojas pirkt jaunus mājokļus. Bēdīgāk būs ar pabalstiem saimnieku māju iemītniekiem – pērno 15 miljonu vietā šogad cilvēku pārvietošanai piešķirti tikai 3,3 miljoni latu. Un pilnīgi iespējams, ka arī šī nožēlojamā summa tiks apcirpta.

Savās pēdējās darba dienās Rīgas domē neko nomierinošu nevarēja pateikt arī vicemērs Jānis Dinevičs. Pēc viņa vārdiem, nākamā gada municipālās celtniecības programma ir apdraudēta. Apdraudēts ir arī ilgtermiņa plāns, jo valdība aizliegusi pašvaldībai garantēt kredītus. Tas nozīmē, ka kompānija Rīgas pilsētbūvnieks nevarēs dabūt banku aizdevumu jaunu pašvaldības namu būvniecībai. 1200 uzņēmuma darbinieku paliks bez darba, bet rīdzinieki – bez dzīvokļiem.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!