Viss kas jāzin par savu māju!

Rīgas siltums atslēdz rīgu? Drukāt E-pasts
Otrdiena, 10 marts 2009 00:00

Rīgas namiem sāk atslēgt siltumu. Marta pirmajā nedēļā uzņēmums Rīgas siltums atteica pakalpojumu pārdesmit ēkām, to skaitā deviņām dzīvojamām mājām.

No siltuma atslēgto māju iemītnieki ir parādā centrālajam siltuma piegādātājam un tagad vēla pavasara sala gadījumā var ciest lielus zaudējumus. Atdzisusī apkures sistēma ātri var sasalt, caurules var pārplīst. Ja parādnieki visdrīzākajā laikā neattapsies, var gadīties, ka nākamgad tie siltumu vispār nevarēs saņemt.

Rīgas siltuma pārstāve Linda Rence pavēstīja, ka klienti, kam jau atslēgta siltuma padeve, uzņēmumam palikuši parādā aptuveni 110 tūkstošus latu. Patērētāju parādi monopolistam šogad aug kā sēnes pēc lietus un kopumā jau ir sasnieguši vairākus miljonus latu. Cilvēki aizkavē maksājumus vai vispār tos atliek līdz labākiem laikiem. „Bet mums ir jāmaksā par gāzi, kuras cena veido 83% no apkures tarifa,” Linda Rence skaidroja žurnālistiem, – un uzņēmumam rodas finansiālas grūtības”.

Līdz šim Rīgas siltums rīkojās diplomātiski. Nesen namu pārvaldes no uzņēmuma saņēma vēstules ar līgumu „aktivizēt maksājumus par janvāri”. Par apkures masveida atslēgšanu rīdziniekiem pagaidām vēl nav runa. Šo sezonu kaut kā pārziemosim. Bet tendence tomēr ir bēdīga: Rīgas siltums pamatoti var sadusmoties un pieprasīt no klientiem prāvu kavējuma naudu, no kā vieglāk nevienam nekļūs.

Tagi:
 
© 2012 Darīsim KOPĀ!