Viss kas jāzin par savu māju!

Mazāk pārdod, vairāk izīrē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 jūnijs 2009 00:00

Rīdzinieki nevēlas pārdot dzīvokļus, jo viņus neapmierina pašreizējās cenas nekustamā īpašuma tirgū. Izpētījuši elektroniskos sludinājumu dēļus, pie tāda secinājuma nākuši kompānijas BaltHaus eksperti. Labāk izīrēt, nekā pārdot, domā rīdzinieki. Pārdošanai izlikto objektu skaits gada laikā sarucis uz pusi. Tirgus saraujas kā šagrēnāda.

BaltHaus speciālisti uzskata, ka nekustamā īpašuma cenu krituma tempi Latvijā kļuvuši lēnāki. Patlaban kvadrātmetrs dzīvojamās platības Rīgā maksā tieši trīs reizes lētāk nekā cenu kāpuma augstākajā punktā 2007. gada pavasarī. Vidēji dzīvokļi galvaspilsētā tiek pārdoti par 575 eiro par kvadrātmetru.

Arī īpašnieku centieni nevis pārdot, bet gan izīrēt savu nekustamo īpašumu ir koriģējuši cenas: patlaban vienistabas dzīvokļa īre Rīgā maksā 80–110 latu mēnesī, par divistabu dzīvokli nākas šķirties no 100–120 latiem, par trīsistabu – no 120–140 latiem mēnesī.

Gan pārdevēji, gan pircēji nogaida. Nelabvēlīgā ekonomiskā situācija, bezdarbs un algu samazinājums var novest pie vēl dramatiskāka nekustamā īpašuma cenu krituma šā gada rudenī vai 2010. gada ziemā. Taču eksperti brīdina, ka tad piedāvājums nekustamā īpašuma tirgū būs vēl mazāks un piesardzīgajiem pircējiem būs niecīgas izvēles iespējas.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!