Viss kas jāzin par savu māju!

Katlumāja kļuvusi par rajona rotu Drukāt E-pasts
Trešdiena, 20 maijs 2009 00:00

Pagājušajā nedēļā Rīgu sāka izkrāsot. Pirmā ar mākslinieku grupas „Par krāsām!” palīdzību pārtapa vecā siltummezgla ēka Imantā. Pelēkais nolupušais namiņš, kas nepavisam nerotāja ainavu, pārvērtās par izsmalcinātu dizaina objektu. Lielas investīcijas tas neprasīja, brīnuma radīšanai pietika ar dažām krāsas kārbām un prasmīgām rokām.

Tādā veidā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija ar SIA Krāsu serviss atbalstu bija nolēmusi atgādināt rīdziniekiem, ka mikrorajonu labiekārtošana lielā mērā ir atkarīga no viņu radošās izdomas un vēlmes dzīvot skaistā vidē.

Mākslinieki un politiķi palīdzēja Kurzemes rajona izpilddirekcijai sapost vienu Imantas stūrīti. Radošajai brigādei „Par krāsām!” palīgā nāca vietējie iedzīvotāji. Viņi pieteicās sakopt zaļo teritoriju ap veco siltummezglu.

„Tagad mēs esam iecerējuši šo vietu padarīt par īstu paraugteritoriju,” pastāstīja rajona izpilddirektors Orvils Heniņš. „Mēs te iedēstīsim jaunus kokus, atvedīsim melnzemi. Tādus darbus var veikt bez lieliem naudas ieguldījumiem”.

Mākslinieki savu darbu paveikuši gods godam. „Lai gan ar politiku neesam nekādi saistīti, mēs atradām kopīgu valodu ar sociāldemokrātiem un sapratām, ka mums ir līdzīgs mērķis – padarīt pilsētu skaistāku,” sacīja SIA Krāsu serviss mākslinieks Kristians Gabaliņš.

Akcija „Par krāsām!” nupat tikai sākusies. Tās iniciatori sola, ka tuvākajās nedēļās līdzīgā veidā Rīgā tiks izkrāsoti arī citi objekti. Tieši kuri? Mākslinieki gaida rīdzinieku ieteikumus. Sūtiet tos pa elektronisko pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , dariet zināmu, kādu vecu, bet vajadzīgu ēku savā rajonā vēlaties pārvērst par mākslinieka „audeklu”. Pēc saskaņošanas ar īpašnieku objekts var pārvērsties par krāšņu mākslas darbu.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!