Viss kas jāzin par savu māju!

Kas pirmais naudas rindā? Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 marts 2009 00:00

Šā gada sākumā Ministru kabinets pieņēma noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā iegūstams līdzfinansējums mājokļu renovācijai no Eiropas Savienības līdzekļiem. Reizē valdība pieņēma vēl vienu normatīvo aktu, kas velti palika nepamanīts: saskaņā ar to valdība piedāvā iedzīvotājiem finansiālu palīdzību dzīvojamo māju energoaudita veikšanai. Mājas auditam dzīvokļu īpašnieku biedrība var saņemt līdz 400 latiem, bet līdz divarpus tūkstošiem valsts sola renovācijas tehniskā projekta izstrādei.

Naudu energoaudita veikšanai dala Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra. Tur apstiprināja, ka pieteikumu pieņemšana valsts palīdzības piešķiršanai jau sākusies. „Nauda energoauditam pienākas tām mājām, kuras plāno turpmāk piedalīties konkursā par tiesībām saņemt renovācijai līdzfinansējumu no ES fondiem,” paskaidroja aģentūras speciālisti.

Ja mājai energoaudits tiek veikts pirmo reizi, valsts segs 80% izmaksu, atmaksājot iedzīvotājiem līdz 400 latiem. Ja daudzstāvu namam enerģētiskā pārbaude veikta agrāk, tās rezultāti jāsaskaņo atbilstoši jaunajai metodikai, kas stājusies spēkā 2009. gadā. Šai lietā iedzīvotājiem palīdzību sniegs Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras darbinieki. Viņi arī pamācīs, kā atgūt daļu no līdzekļiem, kas iztērēti par audita pārrakstīšanu, un šī daļa ir līdz 80% no pakalpojuma cenas, bet ne vairāk par 100 latiem.

Lai mājas, kas izlēmušas piedalīties cīņā par daļu no tiem 16,6 miljoniem latu, ko mūsu mājokļu siltināšanai piešķīrusi Eiropas Savienība, varētu pieteikties konkursā, tām jāpasūta renovācijas tehniskie projekti. Tādējādi māja savā fondā var atgūt līdz divarpus tūkstošiem latu.

Informāciju par projektiem un palīdzību dokumentu noformēšanā Latvijas iedzīvotājiem piedāvā Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!