Viss kas jāzin par savu māju!

Kā taupīt siltumu? Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 oktobris 2009 00:00

Aizvadītajā vasarā Rīgas Apsaimniekotāju asociācija vērsās uzņēmumā Rīgas siltums ar lūgumu izstrādāt ieteikumus, kā taupīt siltumu un samazināt maksu par šo pakalpojumu. Rudens vidū no uzņēmuma saņemtie padomi vispirmām kārtām varētu interesēt dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, kas meklē veidus, kā samazināt maksājumus Rīgas siltumam.

Lūk, kas rakstīts Rīgas siltuma vēstulē:

  • „A/S Rīgas siltums, balstoties uz pieredzi, ko šobrīd jau izmanto daudzi siltumenerģijas lietotāji (dzīvokļu īpašnieki), iesaka daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās lietot karstā ūdens temperatūras pazemināšanu naktī (no plkst. 24.00 līdz plkst. 6.00) no 50°C uz 35°C – 40°C, tādējādi iegūstot siltumenerģijas patēriņa samazinājumu vidēji par aptuveni 4%.
  • Pazeminot apkures temperatūru dzīvojamo ēku telpās par 1ºC, siltumenerģijas patēriņa vidējais samazinājums ir ap 4–5%”.

Piebildīsim: lai realizētu šos pasākumus, iedzīvotājiem jāraksta iesniegums apsaimniekojošajai organizācijai. Pēc kāda laika nebūtu lieki painteresēties namu pārvaldē, vai Rīgas siltuma ieteikumi ir palīdzējuši mājām samazināt izdevumus par siltumenerģiju. Ja nav, tad droši vien no šādiem taupības pasākumiem ir vērts atteikties.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!