Viss kas jāzin par savu māju!

Ūdens: mums draud atslēgšana Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 17:10

„Nesen visu dzīvokļu iemītnieki mūsu mājā saņēma paziņojumu no Rīgas ūdens, kurā bija teikts, ka mūsu pārvaldnieks jau pusgadu nav maksājis rēķinus par ūdeni un kanalizāciju. Vaicāts, kāpēc netika maksāts, pārvaldnieks atbildēja, ka četriem dzīvokļiem ir 1700 eiro liels parāds, tāpēc arī par ūdeni nav samaksāts. Ko darīt cilvēkiem, kuri par šo pakalpojumu ir norēķinājušies? Kā izvairīties no ūdensapgādes atslēgšanas?”

Uz lasītāju jautājumiem atbild jurists Juris Sokolovskis.

Nepatīkama situācija. Iesaku mājas iemītniekiem sazināties ar citiem pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, AS Rīgas siltums) un noskaidrot, vai tie saņem naudu no jūsu pārvaldnieka. Tā kā daļa iedzīvotāju turpina maksāt, naudai ir jānonāk pie pakalpojumu sniedzējiem, lai arī ne pilnā apjomā.

Atgādināsim, ka krīzes laikā daži Latvijas namu pārvaldītāji pārstāja iedzīvotāju samaksāto naudu pārskaitīt pakalpojumu sniedzējiem, bet vēlāk pieteica maksātnespēju. Nekādu sodu viņi nesaņēma, bet daudzu māju iedzīvotājiem nācās otrraiz maksāt prāvus rēķinus par siltumu un ūdeni.

Lai tā nenotiktu jūsu mājā, sāciet kontrolēt pārvaldnieku. Iesaku tam pievērsties laikus, negaidot, kad būs radušās problēmas. Ja izrādās, ka apsaimniekošanas uzņēmums nepārskaita naudu pakalpojumu sniedzējiem, iedzīvotājiem ir tiesības sasaukt kopsapulci un uzaicināt pārvaldnieku, lai viņš paskaidrotu radušos situāciju. Ja maksājumu kavēšanas iemesls ir dažu dzīvokļu īpašnieku parādi, pārējiem īpašniekiem ir tiesības ar balsu vairākumu dot pārvaldniekam uzdevumu aktīvāk cīnīties ar nemaksātājiem, piemēram, iesniegt pret viņiem prasību tiesā. Vēl viens iespējamais risinājums – balsot par pārvaldnieka nomaiņu.

Ja ūdensapgādes uzņēmums draud atslēgt mājai ūdeni, īpašniekiem jāizlemj, kā samaksāt iekrājušos parādu. Šim nolūkam var izmantot mājas kopējos remonta uzkrājumus, ar nosacījumu, ka pārvaldnieks iesniegs tiesā prasību pret parādniekiem un ar laiku atgūs mājas kopējos līdzekļus. Visi kopā tomēr apsveriet, vai ir vērts turpināt sadarbību ar pārvaldnieku, kurš pieļāvis tādu situāciju.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!