Viss kas jāzin par savu māju!

Kaimiņi: troksnis un smirdoņa apakšējā dzīvoklī Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 15:21

„Iesakiet, lūdzu, kā rīkoties. Mēs dzīvojam otrajā stāvā. Apakšējie kaimiņi (piecu cilvēku ģimene, viens no ģimenes locekļiem ir septiņus gadus vecs bērns) sagādā galvassāpes visai mājai. Piedevām tam, ka viņi smēķē un tabakas dūmi caur ventilācijas šahtu ieplūst augšējos dzīvokļos, viņi pienācīgi nerūpējas par saviem mājdzīvniekiem. Suņa un smēķu smaka ir tik briesmīga, ka mēs nevaram atvērt logus.

Laiku pa laikam ģimene rīko skaļas dzīres ar mūziku un kautiņiem. Mums ir četrus gadus vecs bērns, bet uz visiem lūgumiem nogriezt mūziku klusāk kaimiņi atbild ar rupjībām. Mēs saprotam, ka visas šīs nejēdzības notiek privātā teritorijā, bet kā lai mēs dzīvojam?”

Uz lasītāju jautājumiem atbild jurists Juris Sokolovskis.

Šajā situācijā iespējami vairāki risinājumi, bet skatīsimies patiesībai acīs: iedarbīgi pasākumi pret asociālas uzvedības kaimiņiem Latvijā pagaidām nav izgudroti. Galvenais līdzeklis cīņā ar trokšņainām kompānijām ir un paliek pašvaldības policijas izsaukšana. Policistu pienākums ir ierasties, fiksēt pārkāpumu un noformēt aktu. Kādas Maskavas ielas mājas iedzīvotājiem izdevās tiesas ceļā panākt, ka kaimiņš, kurš regulāri pārkāpa sabiedriskās kārtības noteikumus, tiek izlikts no dzīvokļa, bet viegli tas nenācās.

Pašvaldības policisti var ne tikai aprunāties ar trokšņotājiem, bet arī nodot lietu administratīvajai komisijai, kas kārtības pārkāpējiem uzliks naudas sodu.

Kas attiecas uz smakām, pret tām cīnīties ir vēl grūtāk nekā pret trokšņiem. Latvijā solīja izmantot „elektronisko degunu”, bet tas nav darīts, un sadzīves smaku mērījumi dzīvokļos netiek veikti. Ja cilvēkiem traucē suņu smaka, viņi var sūdzēties pašvaldības policijā vai Pārtikas un veterinārajā dienestā (iespējams, ka kaimiņi pārkāpj mājdzīvnieku turēšanas noteikumus).

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!