Viss kas jāzin par savu māju!

Kad karstais ūdens būs karsts? Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 aprīlis 2009 00:00

„Līdz brīdim, kad mūsu mājā uzstādīja jaunu siltummezglu, ūdens patiešām bija karsts. Mazgājot traukus vai veļu, to varēja sajaukt ar lētāko auksto ūdeni. Tagad karsto ūdeni nekādā gadījumā nevar saukt par karstu, lai gan par tā sildīšanu mēs maksājam vairāk nekā divus latus par kubikmetru. Kamēr piepildās vanna, ūdens vairs ir tik tikko remdens. Vai šajā jautājumā ir kādas normas un kur vērsties ar sūdzību?”

Saskaņā ar būvnormatīviem karstā ūdens temperatūrai jābūt ne zemākai par 55 un ne augstākai par 70 grādiem. Mājās, kur ir cirkulācijas sistēma, karstajam ūdenim ar minimālo 55 grādu temperatūru jāsāk tecēt ne vēlāk kā 10 sekundes pēc krāna atgriešanas, tas ir, gandrīz uzreiz.

Šķiet, ka jūsu mājā ir jānoregulē karstā ūdens padeves sistēma. Šai nolūkā jāvēršas namu pārvaldē. Vislabāk būtu uzrakstīt pārvaldniekam iesniegumu divos eksemplāros. Pavisam labi būs, ka iesniegumu parakstīs iespējami vairāk jūsu kaimiņu.

Jūsu gadījumā ir jāveic sistēmas pārbaude un par rezultātiem jānoformē akts. Pēc tam sistēma ir jānoregulē. Ja tā tiešām ir bijusi bojāta, namu pārvaldei vai nu jāsamazina maksa par izlietoto karsto ūdeni vai arī jāpielīdzina tā aukstā ūdens cenai.

Tikai atcerieties vienu: mājas iedzīvotāji var kolektīvi pieņemt lēmumu pazemināt karstā ūdens temperatūru. Tas tiek darīts siltumenerģijas taupības nolūkā. Patlaban par šādu soli izšķiras daudzas dzīvokļu īpašnieku biedrības. Vai tā nav noticis arī jūsu mājā?

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!